Olemmeko tasaarvoisia maahanmuuttajien kanssa?

Anonyymi

Onko tasaarvoista jos ulkomaalaiset suomeen otetut pakolaiset saa ohittaa meidät koronarokotuksissa. Mielestäni samat säännöt kaikille tasapuolisesti?

6

98

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mutta kantiksena osaat noudattaa annettuja rajoituksia ja vältellä virusta joten rokottamisesi ensin olisi turhaa. Ihan loogista.

    • Anonyymi

      Ei todellakaan kuulu palkita matuja sääntöjen noudattamatta jättämisestä, toisaalta saisivat astra-zenecaa, myöhemmin tulee parempia. Matut eivt ole myöskään millään tavalla hyödyllisiä kuin asuntokeinottelijoille ja kela-akoille, ovatkin lähinnä keskenään joten ei haittaa muille.

      • Anonyymi

        Sitä parempi mitä enemmän matuja ja suvakkeja sairastuisi ja kuolisi.


    • Anonyymi

      Valkoista miestä saa haukkua apinaksi mutta mustaa ei. Missä tasa-arvo?

    • Anonyymi

      Ohittaahan ne sinut myös asuntojonossa, hammaslääkärijonoissa, sossujonossa ja helsingin kaupungin työnhaussa jne. miksei sitten rokotuksissakin.

    • Anonyymi

      Matuja voisi käyttää uusien rokotteiden testaukseen.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

      Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
      Yrittäjyys
      63
      6783
    2. Pystyisitkö pitämään

      Näppejä erossa jos tulisi siihen tilaisuus
      Ikävä
      68
      6772
    3. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

      Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
      Maailman menoa
      147
      5438
    4. Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?

      Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist
      Ikävä
      50
      4473
    5. En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä

      Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛
      Ikävä
      20
      4089
    6. Onnettomuus

      Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?
      Kuhmo
      5
      3640
    7. Milloin viimeksi näit kaivattusi?

      Toimisitko nyt toisin kuin siinä tilanteessa teit?
      Ikävä
      37
      3218
    8. Tuntuuko ettet tiedä

      Enää miten toimia mun suhteen. Kun en taida tietää itsekään
      Ikävä
      28
      3143
    9. Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"

      Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris
      Maailman menoa
      74
      2767
    10. Köysi alkaa kiristyä putinin kaulalla....

      Putin pelkää eniten juuri omaa porukkaansa, ja siihen on varmasti syytä kun sota ei ole mennyt hyvin, tappiot ovat valta
      Maailman menoa
      40
      2259
    Aihe