White-uskovaiset

Adventistit jääneet jumiin sapattiinsa ja Whiteensä.
Since 1844.
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Aloittajalla on joku pakkomielle.

Äänestä
  • Tiedoksi.
    Ellen White on kuollut.
    Adventususkomuksen mukaan hän nukkuu ja
    vaikuttaa vainajahenkensä kautta.
    SDA organisaatiolla on jopa oma opinkohtansa Whitestä.
    Kaikki adventistit pakkorakastavat Elluaan.

    Äänestä

Etkö voisi kirjoittaa jostain muustakin aiheista kuin mitä White sitä tai tätä !

Äänestä
  • Miten voisimme kirjoittaa jostain muusta kuin Ellen White'sta, joka on adventismin suurin ja tärkein auktoriteetti?

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Adventistit jääneet jumiin sapattiinsa ja Whiteensä.
Since 1844.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu