Aamubussien matkustajat

Aamubussit ovat täynnä töihin matkaavia naisia. Miehet huristavat ohi yksityisautoilaan. Tarkkaile vaikka.

Epä-tasa-arvoa.

Älä alistu bussimatkustajaksi.

Boikotoi julkista liikennettä.

Tuet pois naisia syrjivältä joukkoliikenteeltä.

Autovero alas.
8487
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Ja kadut täyteen autoja, lisää ruuhkia, lisää saasteita. Tätäkö on fenimismi?
"Miehet huristavat yksityis autoillaan"
Mitä epätasa-arvoa se on jos bussit ovat täynnä naisia?

Äänestä

hatun nosto jokaiselle joka käyttää julkisia ennemmin kuin omaa autoa! ja välttää käyttämästä lentokonetta lomaillessaan..

Äänestä
  • Toissa kesänäkin Amerikkaan tuttavien luo. niin ne vihreät.

    Äänestä

  • Toweri kirjoitti:

    Toissa kesänäkin Amerikkaan tuttavien luo. niin ne vihreät.

    Vihreät on ottaneet sittemmin käyttöön lentomaksun. Saman voi tehdä jokainen yksityinen henkilö. Voit kysellä Satu Hassilta maksoiko hän sitä lentäessään Amerikkaan. Oras Tynkkynen ainakin muistaakseni kehui maksaneensa lentäessään kaukoitään.

    Esimerkiksi Maan ystävillä on tällainen lentomaksu, joka sitten ohjataan ilmastotyöhön. Myönnän itsekin lentäneeni, mutta maksoin tosiaan maksun hyvittääkseni osallisuuttani..

    Äänestä

  • Toweri kirjoitti:

    Toissa kesänäkin Amerikkaan tuttavien luo. niin ne vihreät.

    onneksi reiluna rehtinä yksilönä soudat :)

    Äänestä

Olet melkein kuin minä, jätit vai viimeisen kirjaimen pois, kun se on minulla, hahaa.

t. palstan naisten haukkumiseen kyllästynyt ja vihastunut feministi

Äänestä

ei, kyllä feministeillä on arvoistaan miesseuraa busseissa, haisevia oksentelevia paskalle haisevia puliukkoja joka istuu viereen vaikka kaikki muut penkit olisivat tyhjänä...

Äänestä

Luin tuon aloituksen väärin, luin ambulanssien matkustajat...

Eipä sitten mitään, en muista koska olen bussia käyttänyt, vaikka ihan hyvä asiahan se olisi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Feminist kirjoitti:

Aamubussit ovat täynnä töihin matkaavia naisia. Miehet huristavat ohi yksityisautoilaan. Tarkkaile vaikka.

Epä-tasa-arvoa.

Älä alistu bussimatkustajaksi.

Boikotoi julkista liikennettä.

Tuet pois naisia syrjivältä joukkoliikenteeltä.

Autovero alas.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu