veritulppariskiset ihmiset

Vetäkää paljon valkosipulii ja alkoholiakin ehkä hiukan. Pysyy veret liikkeellä ei tukkeudu ja vampyyritkään ei tykkää.. vaikka toisin voisi luulla. Valkosipuli ohentaa verta mutta vampyyrit ei tykkää valkosipulista.

Kun vetää halpaa kaljaa, valkosipulipitoisia ruokia eikä peseydy ihmiset pysyy erossa koronan aikaan. Niin ja se perseen rutajaminenkin auttaa varmaan kanssa?

Siitä huolimatta olen väleissä ääs-marketin kauniiden myyjättärien kanssa. Miten ne onkin osannu valita semmoset tiskille? ei voi kuin ihmetellä.

8

127

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kuuluuko kunnon ortodoksin pääsiäiseen valmistavaan paastoon valkosipula, halpa olut, perseen pärinä ja sutinointi S- marketin virkailijoiden kanssa? Jos kuuluu, niin olen minäkin tietämättäni kunnon ortodoksi.

      Asiaan! Veritulppiahan syntyy, kun on pitkään paikallaan, eikä liiku. Näin ollen sanoisin, että Euroopan ulkonaliikkumiskiellot ja kotona työskentely selittävät nämä kohonneet tulpat. Otetaanhan veneestäkin se tulppa pois, kun se makaa pitkiä aikoja liikkumattomana kuivalla maalla, ettei se estä veden virtaamista.

      Tulpaa voi suositella yhdelle ihmisryhmälle, nimittäin yksinäisille. Monet pyrkivätkin tietoisesti hankkimaan tulpan. Sytytystulpat sensijaan estävät auton syttymisen tuleen.

      Eihän se veritulppa itsessään taida hengenvaarallinen olla, kun se syntyy yleensä alaraajassa. Sen kulkeutuminen keuhkoon tai sydämeen tekee siitä vituliaisen. Kannattaa pitää vaan suonet niin tukkoisina, että siellä ei tulpat kertakaikkiaan liiku.

      Tiesitkö #muuten, että Japanissa on julkisissa pisuaareissa yleensä yläpuolellansa monitori, jossa pyörii peli. Pisuaarin käyttäjät kilpailevat joko edellistä käyttäjää vastaan tai itsekseen. Yleensä kilpaillaan virtsasuihkun voimakkuudella tai sen kestolla. Kannattaa lukea säännöt hyvin ennen aloittamista, että tietää oikean lajin.
      https://www.youtube.com/watch?v=z9jKuGI1Jgg

      Kontulaan on perustettu oma panimo, joka valmistaa konstailematonta suomalaista perusolutta Tartossa. https://www.hs.fi/kaupunki/helsinki/art-2000007863433.html

      • Olenkin aloitteleva maallinen ortodoksi. En meinaa alkaa munkiksi kun tuolla etupuolellakin on pörinää..tämän ikäiseksi mieheksi. Minä muuten todellakin odotan pääsiäisstä..harmi vaan että lammas on kallista ja norjalaiset eivät syö muuta kuin karitsaa??luulevat varmaan sen maistuvan villasukilta..mutta silloin se on wanhaa pässiä eikä tuoretta lammasta. siis karitsasta eteenpäin..niinkuin ortodoksin karitsa..

        tässä on muuten hyvä dokumentti miten lammasta kohdellaan norjassa..luulin sivistysmaaksi..myisivät stana edes halvalla meille jos ei muu kelpaa ku karitsa..https://areena.yle.fi/1-50453989

        olin jossain yökerhossa stadissa hercules tai joku 20 vuotta sitten.. arvaaa mikä siellä pisuaarin yläpuolella pyöri? arvaa arvaa? videokuvaa..heteromiehenä en tietenkään sellasta siedä..olin siellä kusella ja baarissa ryyppäämässä'..


    • Anonyymi

      Toinen hyvä teveystuote löytyy joka marketista; In.kivääri. Keinottelijat ostavat tukustä in-kivääri busseja jauhemaisina.
      Ne ripauttelevat sitä hiukan makeaan tahnaan ja tekevät niistä terveystuotekapseleita.
      Ole taloudellinen ja osta marketistä niitä pieniä pakkauksia. Nappaa teelusikallinen jauhetta aamuin illoin. Ei tartu pöpöt ja tauti silloin.

      Pidä silti turvaväli ja kaasunaamari lärvellä market-alueella liikkuessasi.

    • Anonyymi

      Olette te robo ja pervo aika hitaita kuitenkin.
      Paras tapa ohentaa verta on luonnollisesti kalanmaksaöljy.
      Siksi siinä on määrävaroituksetkin, joita ylittäessä menee jo liikaa notkeytta vereen ja d vitamiinia.
      Sen kyllä huomaa jokainen asioita kokeillut tai seurannut ettei kovinkaan kaksista päivittäistä kalanmaksaöljyannosta tarvita kun alkaa tulla mustelmia pikku tönäyksistäkin.
      Ilmeisesti tuon öljun verta notkeuttava vaikutus on niin paha kilpailija kaikille muille verenohentajille joita lääketehtaat ja lääkärit ihmisille hirmuhintaan määräävät, että asiasta vaietaan niin perusteellisesti, että edes botti ja porvopetti eivat ole vankkurissa mukana

    • Anonyymi

      Nysse uusi määräys sanoo, ettei kovasti ylipainoiset ihmiset tarvi koronarokotusta. Muka ei suojaa.
      Verenpaine oli niin angara, että jouduin pötköttelemään puolipäivää siellä rokotuspaikalla.

    • Anonyymi

      Voisi luulla että asiat ovat kuin ennenkin. Pulskassa kondiksessa oleva tyyppi voi hyvin.

      Salaliittoteoriat kai tässäkin takana, ettei muka...

      • Anonyymi

        On siitä muutakin tietoa. Enintään 10 % salaliittoteorioista pitää paikkansa.


    • Anonyymi

      Mun veljellään on verenvuototauti. Jos sen lääkitys on jääny pois, pieniäkin nirhamnia on vältettävä. Synnynäisesti sellanen. Veri ole hyytyvä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Saisinpa halata sinua joka päivä

      ja kertoa miten paljon sinusta välitän. Vaikka olisi jommalla kummalla huono päivä, väsynyt päivä tai kiireinen päivä, a
      Ikävä
      39
      4394
    2. Kumpi on sekaisempi - Koskenniemi vai Trump?

      Koskenniemi haukkui Trumppia A-studiossa, niin että räkä lensi suusta. Sen sijaan Trump puheessaan sanoi, että Grönlant
      Maailman menoa
      203
      4278
    3. Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä

      SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,
      Maailman menoa
      19
      3957
    4. Kolmen tuiki tavallisen demariahdistelijan nimet julki

      Nyt tiedetään ketkä kolme oli niissä niin tavanomaisissa demarin jokapäiväisissä askareissa avustajia ahdistelemassa. K
      Maailman menoa
      87
      3316
    5. Nykymiehet odottaa, että nainen lähestyy?

      Perus luonnonlaki menee päinvastoin! Oletko nähnyt luontodokkaria jossa naaraat juoksee uroksien perässä??? 🦁🫎🦍🐒🦦�
      Ikävä
      134
      2856
    6. Sannahan laski sähkön ALV:n 10 prosenttiin, Riikka runnoi 25,5 %:iin

      Tässäkin nähdään kumpi on Suomen kansan puolella, ja kumpi omaa vastaan. Putinistipersuille Suomen kansa tulee aina vii
      Maailman menoa
      66
      2741
    7. Kaivattusi silmin

      Minkälaisen kuvan olet omasta mielestäsi antanut itsestäsi kaivatullesi?
      Ikävä
      216
      2730
    8. Kansalaispalkka ja maksuton joukkoliikenne

      Noilla pienillä parannuksilla saadaan Suomesta taas hitusen parempi paikka peruskansalaiselle, joka elää ekologisesti ja
      Maailman menoa
      101
      2389
    9. Riikka Purra perustelee hallituksen leikkauspolitiikkaa

      Odotukset ovat kovat, mutta puhe on poikkeuksellisen onttoa jopa hallituksen omalla mittapuulla. Vastuu työnnetään alas,
      Perussuomalaiset
      108
      2221
    10. Martinan pankkikortti

      Seiska uutisoi, että Martina antoi pankkilortin tyttärilleen. Siinä on vaan sellainen pointti, että pankkikorttia ei saa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      371
      1856
    Aihe