Poliittinen rokote

Saksalainen ei voi ottaa brittiläistä rokotetta. Muillakin rokotteilla haittaa samassa mitassa. Kapteeni käskee älkää ottako brittien rokotetta.
7<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Ja suomalaiset pyövelit rokottaa ”riskiryhmän” täysin kokeellisella
injektiolla.

Niin paljon kun hallitus on vihannut vanhusten palvelutalotoimintaa ja
sen yrittäjät ovat tehneet parhaansa
.. maksimoidakseen voitot

Jos terveydenhuolto on jo puoskaroinut jonkun selkärangan
esim. 8x turhaa leikkausta, krooniset hermokivut...
SE tulos, toiminta ei ollut mitään pieni tahaton virhe, vaan
sitkeän toiminnan tulos.
Got it? (koskela)

Elimistö on jo kroonisessa stressitilassa ja
elimistö vuosien kipulääkekokeilujen runtelema.

Ja oho - THL keksi valoidean, injektoidaan niihin joku kokeellinen juttu.
Kukaan ei ota vastuuta. Sanotaan sitä välittämiseksi.

Äänestä

Ei tule pitkään toimivaa rokotetta mihinkään virukseen.
Virus muuntuu, rokote ei.
Uutta piikkiä jokaviikko, lopulta varmaan vartin välein.
Lääkeyhtiöiden toiveuni.

Äänestä
  • Lääkefirmat käärivät miljardeja ja taas miljardea hyväuskoisten ihmisten kustannuksella ja nauravat partaansa, mikäli parta on.

    Äänestä

suomi ottaa kaikki,mitä muille ei kelpaa,vaarallisuudesta viis.

Äänestä
  • Ei tässä ole hyviä vaihtoehtoja. Huonoista pitää valita vähiten huono.

    Äänestä

Maailmanlaajuinen huijaus ja kansan kiihottaminen flunssaan verrattavalla taudilla jälleen. Nyt vain onnistuivat toiveissaan. Kansa on unohtanut narkolepsian, kun aivopestään vaaralliseksi valehdellun taudin kanssa. Rokotteet vasta se vaara onkin jos on vähänkin tutkinut asioita missä mennään ja mihin kansoja ajetaan.
Tyrkyttäminenkin onnistuu kun media on maksettu toistamaan samaa valhetta kuukaudesta toiseen.
Nuoret on jätetty rauhaan, silloin kansa olisi nopeasti reagoinut jos lapsia olisi alettu tappaa tällä "rokotteella". Ei se edes rokote ole vaan todella vaarallinen myrkky.

Äänestä

no, saksa kinuaa venäjän kaasua ja putinin rokotetta

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Saksalainen ei voi ottaa brittiläistä rokotetta. Muillakin rokotteilla haittaa samassa mitassa. Kapteeni käskee älkää ottako brittien rokotetta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu