Valeavauksista kannattaa aina ilmoittaa valvontaan

vaikka sen toiminta onkin aika surkeaa nykyään. Nytkin näkyy yksi valeavaus olevan sivulla, se on persuista. Jutun otsikossa sanotaan, että persut ovat syyllisiä naisministerien häirintään somessa, vaikka Ylen jutussa ei mitään sellaista sanota.

Lähinnä juuri vasemmistolaiset tekevät näitä valeavauksia.
16<50
2Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Minusta persut tekevät niitä ihan koko ajan.

Äänestä
  • Persut on suurin puolue, ei ole valetta sekään.

    1Äänestä

  • Persut on kovimpia valemiehiä.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Persut on kovimpia valemiehiä.

    Missä todisteet?

    Äänestä

  • Justiinsa näin.

    Äänestä

Vasemmistolaiset ovat alhaisia moukkia, kun eivät pärjää, niin alkavat valehteleen.

1Äänestä

Valeavaukset ja provot ovat suuri ongelma täällä.

Äänestä
  • Tuskin.

    Äänestä

"Jutun otsikossa sanotaan, että persut ovat syyllisiä naisministerien häirintään somessa, vaikka Ylen jutussa ei mitään sellaista sanota."

Johan sen sanoo järkikin, että persut ovat kaikkein aktiivisimpia mollaamaan hallitusta valheellisilla ja alatyylisillä parjauksillaan.

Kokoomuslaiset ovat keskimäärin valistuneempaa porukkaa kuin persujen suuri enemmistö ja kristillisiä taas pidättelee alatyylisten möläytysten esittämiseltä ja valeiden keksimiseltä itse isä Jumala.

Äänestä
  • Ei ole mitään todisteita, eikä ylen jutussa persuista sanota mitään, eli valetta on.

    Äänestä

Asia on täysin totta. Muilla kuin persuilla ei ole kaunaa upeita naisministereitämme kohtaan.

Äänestä
  • Jotka möhlivät korona hommankin.

    Äänestä

Lukekaa vaikka littana maan Persusaaren twitter avauksia ne ovat valtaosin valheellisia väittämiä hallituksen tekemisistä.

Äänestä

Persut haukkuvat hallitusta 24/7 valelaloituksin palstalla joten turha persujen mölistä valealoituksista ja syyttää modea.

Äänestä

Miksi aloittaja itse valehtelee? 🤔

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

vaikka sen toiminta onkin aika surkeaa nykyään. Nytkin näkyy yksi valeavaus olevan sivulla, se on persuista. Jutun otsikossa sanotaan, että persut ovat syyllisiä naisministerien häirintään somessa, vaikka Ylen jutussa ei mitään sellaista sanota.

Lähinnä juuri vasemmistolaiset tekevät näitä valeavauksia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu