Kuka voi taata ettei tämä rokote ole pedon merkki?

Anonyymi

Joka on ihmisen luku?
Näin sanotaan, Ilm 13:16
Tässä vaaditaan viisautta. Se, jolla on ymmärrystä, laskekoon pedon nimen lukuarvon: se on erään ihmisen luku, ja se luku on kuusisataakuusikymmentäkuusi.

Jos rokote vaikuttaa ihmisen soluihin ja jopa geeniin, eikö se ole ihmisen perustaa? Ihmisen luku. Tuleeko tämä niin salakavalasti, että emme huomaa. Sehän tässä on tärkeää, että pedon merkkiä ei tule ottaa. Kuka voi sanoa varmuudella, että se ei ole tämä? Miten se pedon merkki sitten tulee ja tarjotaan meille? Ja milloin?

8

799

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      > Miten se pedon merkki sitten tulee ja tarjotaan meille? Ja milloin?

      Raamattu sanoo näin:

      "Ja se saa kaikki, pienet ja suuret, sekä rikkaat että köyhät, sekä vapaat että orjat,
      panemaan merkin oikeaan käteensä tai otsaansa, ettei kukaan muu voisi ostaa eikä myydä kuin se, jossa on merkki: pedon nimi tai sen nimen luku. Tässä on viisaus. Jolla ymmärrys on, se laskekoon pedon luvun; sillä se on ihmisen luku. Ja sen luku on kuusisataa kuusikymmentä kuusi."
      Ilm. 13:16-17

      Mielestäni rokote ei merkitse tuota mitenkään. Mutta, ei se silti välttämättä ole hyvä. Voi ola, että nuo rokotteet tulevat tappamaan vielä enemmän kuin itse virus.

      Sen sijaan, ne suunnitellut rokotepassit voivat olla tuo merkki, tai sen esiaste. Maailman johtajillahan on selvästi tavoite saada ihmiset valtaansa niin, ettei kukaan voi ostaa tai myydä, ellei ole heidän merkkiä.

    • Anonyymi

      Sä mitä vaistoillas teet?
      Ding e dongg

      • Anonyymi

        Ehkä lähempänä merkkiä voi olla se "rokotepassi" ja minkälaiseksi se muokataan. Tuskin se on paperi taskussa, sen voi hukata, tuskin se tulee kännykkään, sekin voi lakata toimimasta, ehkä se kuitenkin tatuoidaan käteen, tai työnnetään ihon alle. Miksi otsaan, niinkuin Raamattu sanoo?

        Ehkä sen takia, että siinä se on avoimesti tutkien ja kameroiden valvonnan kohteena. Kädethän
        eivät aina näy.

        Kysymys miksi Jumala vihaa sitä päätöstä, että ihminen valitsee ottaa pedon merkin on niin tärkeä, että ihminen menettää jopa taivasosuuden?
        Nyt palaan takaisin tuohon ihon alle injektoitavaan rokotteeseen, onko se tämä mitä nyt laitetaan ihmisiin vai seuraava paranneltu kehitelmä rokotteen muodossa. Sillä eihän tämä jää viimeiseksi "rokotteeksi" kun muuntoviruksia tulee uusia. Rokotteen piikkiproroteiiniksi sanottu asia menee ihmisen soluun ja perimään ja sillä menetelmällä voidaan vaikuttaa ihmiseen.

        Jos ihminen antaa manipuloida Jumalan luomistyötä ja tämä muuttuu tahdottomaksi olennoksi jolla ei ole tahdonvoimaa eikä halua uskoa Jumalaan enään koska ihmiseen mieleen voidaan vaikuttaa.
        Tällainen on suuri synti Jumalan edessä ja tässä voi olla
        suuri vaara.
        Ihmettelen monien uskovaisten pilkkaamista niitä kanssamatkaajia kohtaan jotka haluavat varmistaa ja valvoa lopun ajan tapahtumien etenemistä ja he nimittelevät näitä varuillaan olevia hourahtaneiksi salaliittoteoreetikoiksi, jopa arvostetut julistajat varoittavat että ei kannata kristittyjen uskoa eikä levitellä salaliittoteorioita rokotteista, antikristuksen touhuiluista, antikristuksen hengestä tähän korona-aikaan liittyen.

        No milloinka meidän kuuluu alkaa valvomaan ja katsomaan ajan merkkejä, minusta nyt eikä silloin kun on liian myöhäistä.
        Sillä olisiko se eksytystä että käsketään olla vain rauhassa ja ottamaan kaikki mitä tämä antikristuksen ilmapiiri meille antaa? Raamattu puhuu laittomuuden salaisuudesta joka vaikuttaa varsinkin lopun aikana. Jos nämä eivät ole Ilmestyskirjan ilmoittamien lopun aikojen alkutahteja niin milloin sitten?


      • Anonyymi

        Obaman luku on se numero


    • > Jos rokote vaikuttaa ihmisen soluihin

      Ei vaikuta.

      > ja jopa geeniin

      Ei vaikuta.

      > eikö se ole ihmisen perustaa?

      Rokote? Ei ole.

      > Kuka voi sanoa varmuudella, että se ei ole tämä?

      Jos määrittelet pedon merkin ensin jotenkin, niin sitten kuka tahansa asiaan perehtynyt. Jos taas jätät pedon merkin määrittelemättä, niin kyllähän sitten mikä tahansa voi olla pedon merkki.

      Uskonet jumalasi antaneen sinulle järjen? Käytä sitä.

    • Anonyymi

      Minä voin taata, mutta sinnä et usko minun takaustani, enkä minä sinun juttujasi, umpikuja siis!

    • Anonyymi

      Me olemme pelossa ja hysteriassa kun rokotteesta voi nyt olla tulossa todellinen kansojen murha ja kun noitten rokotteitten on ennustettu nyt vajaan parin vuoden sisällää tappavan puolet ottajistaan!!!

    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävä sinua

      Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k
      Ikävä
      35
      4593
    2. Oletko sä oikeesti varattu?

      Että sen takii ei voida olla tekemisissä?
      Ikävä
      55
      3165
    3. Horoskooppikysely

      Oma ja ikävän kohteen horoskooppi? Sopivatko yhteen?
      Ikävä
      30
      2863
    4. Rakas, kerro mulle

      Miltä se tuntuu?
      Ikävä
      60
      2797
    5. Suuri tulipalo

      Missä mikä palaa?
      Kiuruvesi
      6
      2380
    6. Kesäseuraa

      Kesäseuraa mukavasta ja kauniista naisesta. Viesti tänään mulle muualla asiasta jos kiinnostaa Ne ketä tahansa huoli, t
      Ikävä
      54
      2175
    7. Miksi haluat pitää estettynä mutta täällä puhut?

      Eikö olisi parempi puhua ihan kasvotusten?
      Ikävä
      18
      1602
    8. Mies! Lupaatko

      enskerral kertoo mis mennään..? :D <3
      Ikävä
      17
      1574
    9. Tuksu on edelleen sinkku - nuori Joonas jätti!

      Hihhahihhahhaahheee Joonas keksi hyvän syy. : Tuksu on liian Disney-prinsessa hänelle. (Mikähän prinsessa lie kyseessä….
      Kotimaiset julkkisjuorut
      8
      1508
    10. Maailmassa monta

      On ihmeellistä asiaa. 😮
      Ikävä
      16
      1504
    Aihe