Meilläpä se on vasta pääministeri

Joko Sannan kannattajatkin alkaisivat herätä harhoistaan, muija lasettaa sellaista tekstiä eduskunnassa että Suomelle nauraa koko planeetta.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Nesteen jalostamon rakentaminen on osa vihreää siirtymää ja sitä on tuettava
sanoi Marin !!!!!!! Mitä vittua !!!!!!!

Äänestä

Onkohan koko maailmassa jotain muuta itsenäistä valtiota jonka pääministeri käyttäytyisi samalla tavalla?

Kuinka tyhmä ihmisen pitää olla jos edelleenkin olisi antamassa valtakirjaa Sannalle ja/tai SDP:lle?

Äänestä
  • Näistä toilailuista sais kyllä hyviä sketsin aiheita! Olispa "hyvät herrat" vielä hengissä niin sais kunnon naurut tästäkin pelleilystä!

    Ai niin, eihän nyt sovi tehdään poliittista satiiria sehän olis maalittamista ja naisvihaa - Toista se oli silloin ennen kun asiat ymmärrettiin oikein eikä vedetty turhista hernettä nenään!

    Koitetaan nyt vielä kestää pari vuotta, kyllä se siitä!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Joko Sannan kannattajatkin alkaisivat herätä harhoistaan, muija lasettaa sellaista tekstiä eduskunnassa että Suomelle nauraa koko planeetta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu