Taas tuli ilmi Saksassa

kuinka katolinen kirkko on antanut pappien nussia pikkulapsia....
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Katolinen kirkko tuomitsee homouden paitsi omassa piirissään.

Äänestä

Ilmankos paavi kyörääkin muslimien kanssa yhteistä sekasotku uskontoa, jossa ei kristityille ole sijaa. Heillä on selvästi yhteiset harrastukset.

Äänestä

Tuli aloituksesta mieleen eräs toinen usko mitä ei saa mainita ettei kukaan vaan pahastu jos aloittaja olisi yhtään suvaitsevainen pitäisi turpansa vain kiltisti kiinni ettei kukaan pahastu?😂👍🤣

Äänestä
  • Niin se on kyllä totta.....totuutta ei saa kertoa koskaan, ainakaan suomessa, se voi loukata jotakin. Valheessa on helpompi elää.

    Äänestä

Ovatko nuo kaikki vihreitä nuo katoliset papit??

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

kuinka katolinen kirkko on antanut pappien nussia pikkulapsia....

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu