856 ihmistä kuljeksinut kirurgin- tai muussa nollatehomaskissa, jonka reunavuotojen kautta virukset kulkevat hengityksen mukana sisään ja ulos.
Mikähän olisi sopiva sakko näille, jotka eivät raatsi investoida 69senttiä tartunnan estävään FFP2-suojaimeen?
Mikähän olisi sopiva sakko näille, jotka eivät raatsi investoida 69senttiä tartunnan estävään FFP2-suojaimeen?
Vastaukset 6
Vanhimmat
>> Mikähän olisi sopiva sakko näille, jotka eivät raatsi investoida 69senttiä tartunnan estävään FFP2-suojaimeen? <<
Ehdotan kahdensadan suojaimen hintaa 138€ lisättynä hallintomaksulla 12€
Toimisiko lottokansalle sellainen että siviilipukuiset tarkastajat saattaisivat jakaa 1000 euron palkinnon muutamalle satunnaiselle FFP3-suojaimen käyttäjälle joka päivä?
Ei se porukka mitään sakkoja maksele.
Joka tapauksessa tartunnan välttäminen on niin helppoa että jonkin rangaistuksen ansaitsee koronaviruksen tahallaan itseensä ottanut.
Olisiko sitten 24 tuntia putkassa ilman ruokaa?
Minulle kelpaisi jokainen paikka jossa tuhat ihmistä päivässä näkisi.
Linjuriasema ja ostoskeskuskin sopii jalkapuun paikaksi.
Koronatartunta jää piilevänä elimistöön vaikka sen sairastaisi. Immuniteetin joskus myöhemmin jostain syystä heikentyessä koronavirus iskee päälle kuin yleinen syyttäjä.