Hyvien ihmisten kylä

Hyvien ihmisten kylä oli myös televisiosarja kakkosella,kuvattu härmässä,mutta missä on Lappajärven hyvien ihmisten kylä?
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Meidän kylässä on aina luettu Ilkkaa, jos joku oli vähänkin kommunisti niin ei saanut pitää puhetta juhlissa. Ja kylällä on metsästysseuran talkoissa on aina ollut porukkaa eikä saunatkaa ole koskaan palanut!

Äänestä

On sitä tehty, mutta ei oo kohdattu julkaista. Liian rietasta menoa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Hyvien ihmisten kylä oli myös televisiosarja kakkosella,kuvattu härmässä,mutta missä on Lappajärven hyvien ihmisten kylä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu