Alavisurin leikkaushaava

Anonyymi

Hei multa poistettiin vasen alavisuri leikkamaalla viime keskiviikkona.. ja nyt huomasin kun katsoin haavaa että tikki on halki.. ja paha maku on suussa..

Onko miten huolestuttavaa?? Aika ajoin vihlookin haavaan..

1

50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Alavisuri????
      Tarkoitatko viisauden hammasta?
      Tuskin täällä keskustelupalstalla on yhtään hammaslääkäriä vastaamassa sun kysymykseen.

      Jos kyseessä on viisaudenhampaan poisto leikkaamalla, sinä olet saanut erittäin tarkat kirjalliset ohjeet hammaslääkäriltä siitä, miten pitää menetellä jos tulee ongelmia.
      Kannattaa lukea se paperi. Jos se ei ole tallessa, soitahammaslääkärille tai hammaspolille ja kysyä sieltä asiasta. Paperista näkee mm. sen ovatko tikit itsestään sulavia vai täytyykö ne poistaa hammaslääkärissä. Jos täytyy, niin sinullahan on aika sinne jo varattuna :).

      Suussa olevat tulehdukset voivat levitä esim. sydämeen tai aiheuttaa yleisen verenmyrkytyksen. Ei kannata olla tyhmä vaan ottaa yhteys hoitavaan tahoon heti jos ongelmia on.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      117
      10282
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      52
      5020
    3. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      42
      2201
    4. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      105
      2058
    5. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      26
      1914
    6. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1591
    7. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      41
      1392
    8. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      31
      991
    9. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      24
      983
    10. Rakastuminenhan on psykoosi

      Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk
      Ikävä
      54
      967
    Aihe