Opettaja huomautti maskin käytöstä niin ryhmä nuoria sylki kasvoihin. Tälläistä menoa itä-Helsingissä, Rastilan metroasemalla.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/29f312b8-17f2-4a95-a91a-2c0da6b0d0a2
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/29f312b8-17f2-4a95-a91a-2c0da6b0d0a2
Vastaukset 15
Vanhimmat
"Nuorten" kunniaa loukkaava opettaja sai natsismistaan heti kyytiä.
Onneksi tämä tulee lisääntymään suomessa.
Me punavihreät olemme kovin mehuissamme.
Miksi valehtelet?
Voi mitä hurjaa draamaa. Ihan uutisoinnin arvoista kamaa näinä koronapsykoosin vuosina.
Helsingissä leviää kulovalkean tavoin vaarallisen kulkutaudin entistä vaarallisempi muunnos. Nuorten teko on rikos, kuinka vakava rikos, se jää nähtäväksi.
Siinä taas vihreä on sutkimassa kasvattamiensa järjettömiä elukoiden tekoja yksittäis tapauksiksi, kun mukana oli pari matua.
HAHAH, jos suomalainen mies sylkisi matujen päälle, suvakit järjestäisi marsseja ja vaatisi julkista hirttämistä "natsille". Kummallisesti muuttuu ääni kellossa kun kohteena suomalainen mies, vieläpä opettaja ja vaikka joutunut uhriksi huomautettuaan aiheellisesti koululaisille maskittomuudesta.
Kyseessä voi olla jopa törkeä pahoinpitely josta maksimirangaistus on kymmenen vuotta vankeutta. Miksi ei julkaista tekijöiden tuntomerkkejä?
Tuntomerkkejä ei voi eikä saa kertoa tällaisissa tapauksissa. Sisäministeri on antanut tästä määräyksen.
Huolestuttaa tämä Maria Ohisalon suhtautuminen Suomen turvallisuuteen.
toisaalta piristävää rokki punk meininki harmauden keskellä, kun taas aikuisena tulee rima vastaan samalla käytöksellä ,
Juuri näin, me vihervasemmistossa kannustamme nuorisoa tuollaiseen kansalaistottelemattomuuteen.
Tuollaista paskasakkia tulee suomalaisista kouluista ja oppilaitoksista. Hienoa tässä oli että noiden nuorten kasvatuksesta vastuussa oleva joutui itse kärsimään.
Tuskin kumminkaan niin paljoa että myöntäisi että koulu kasvattaa nuoria väärin.
Nämä sylkijät ovat sitä porukkaa, jota poliisikin jo pelkää joutuvansa maskien takia valvomaan. Poliisi tietää tulevansa piestyksi, jos alkaa näille kukkoilemaan.
Ei tuollainen käytös olisi takavuosina tullut kysymykseen. Vanhempien kunnioitus ja arvostus olivat ihan toisella tasolla.
Nykyään penkat hyppii silmille puuttuu kasvatus