ei mitään ihme öyhötystä, kuten muilta......
Halla-aholta taas järkevää kommentointia A-studiossa
Anonyymi
28<50
1Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 28
Vanhimmat
Asiaa tuli eniten vaikka puheaikaa taas annettiin selvästi vähiten.
Ja Ohisalolle ei riittänyt edes omat puheenvuorot vaan ylimieliseen tapaansa keskeytti pälätyksellään Halla-ahon rauhallisen asiallisen vastauksen esitettyyn kysymykseen.
Etkö huomannut? Kolme muuta keskustelijaa torppasi kaikki Halla-ahon valheelliset väitteet?
Onko puhutun ymmärtäminen noin vaikeaa?
Me ollaan sit katosttu varmaan ihan eri ohjelma?
Koska täällä tervejärkisten maailmankakkeudessa olin havaitsevinani sellaisenkin ihmeen (tai kerettiläisen teon. Hieman katsantokannasta riippuen) että aivan kuin jopa Ohisalokin olisi useammassakin kohdassa nyökytellyt päätään Halla-ahon puhuessa!?
Marian saattais olla hyvä käydä terveystarkastuksessa mitä pikimmiten?
Aloittaja vääristelee asiaa.
Ainoa järkevä poliitikko teatterissa.
Oppositiopopulismia
Säälittävä ja naurettava aloitus! Heh, heh! Persu huutaa taas sitä lapsellista Kiitos Mestari!
Katsoin keskustelun. Halla-aho ei oikein ollut kartalla. Räpiköi edelleen niillä kuluneilla teemoilla: rajat ja maskit. Sai pahasti nenilleen. Mutta ei räkänokkapersu sitä ymmärrä. Kuten ei muutakaan!
Onneksi sinä kirjoitat järkevästi sekä hyvin argumoiden perustelujen kera. Et ollenkaan kirjoita, kuin joku ylä-asteen häiriköivä räkänokka.
On ilo lukea asiallista, ketään mollaamatonta keskustelua. Vaikka sinua kohtaan joku esittäisi paheksuttavaa pilkkaa, niin et alennu vastaamaan siihen, etkä uhriudu mikäli vasta-argumenttisi olisi riittämätön kumoamaan vastaväittelijän väitöstä.
Sellainen tilanne on toki täysin absurdi, sillä tuotoksesi on aina viiltävää älykkyyttä osoittavia, sekä pelkkiä tarkkoja faktoja sisältäviä asioita perusteluineen.
No TULIHAN se uli-uli persu uli tähänkin ketjuun! :P :D
Aloin tossa aamulla jo huolestumaan, että onko maamme tahdonvastaisia hoitopaikkoja lisätty kun tää nimenomainen persu-ketju ei vielä sisältänyt sen ainuttakaan persu-ulinaa? :/
Mutta kiva havaita että oot vielä avohoitosairaiden kirjoilla! :)
Miksi pilkkaat Suomen kansalaista? Ettekö olekkaan kaikkien Suomalaisten puolella?
Taisi suvakeillekkin tulla selväksi että maskeista korkeintaan vähän hyötyä. Tärkeintä on pitää ulkomaalaiset rajojen ulkopuolella. Ja hallituksen onnettomien toimien takia tilanne jatkuu vähintään vuosia tälläisenä.
Persu ei ole taaskaan käsittänyt selvää Suomen kieltä. Öyh öyh mamu mamu rajat kiinni miksi ei saa mtkustaa mamu öyh............
"Filatov ja Ohisalo yhdessä myönsivät pääministerin vuosi sitten toteaman asian, että maskeista on korkeintaan kosmeettinen hyöty."
"Oma kansa ensin ajattelu on vahingollista"...
Hallituksen tyttöjen aivopläjäyksiä seuratessa alkaa kyllä tuntumaan että ihan vaan pelkkä ajattelukin alkaa olemaan vahingollista? :/
Teki niin tai näin, persusta on kaikki väärinpäin..
Halla-Aho joutuu nyt hieman varomaan pahimpia ansoja pormestarivaalien vuoksi. Hänellä on siinä henkilökohtaista panosta.
.. ai tuota ennenkö Halla-aho EI OLE joutunut välttämään pahimpia ansoja?
Hei persut, ne rajat oli auki 2015 kun te olitte hallituksessa. Nyt kulkee vain tavaraliikenne ja kotiin palaavat suomalaiset.
Mutta se Halla-aho vain jaksaa vanhaa vietyä. Ei se raukka ole viellä ymmärtänyt tuota maskien käyttämistä. Turha jätkä!
Kaikki ovat turhia, jotka eivät ihastele demareita. Veronkorotus pienituloisille on aina paikallaan. , siksi äänestän demareita.
Hienoa että demarit taas poisti yhden ongelman suomesta.
Pienituloisilla ollut liian pieni verotus joka nyt korjattu....
Mielestäni tyyppi, joka on istunut 12 vuotta Helsingin valtuustossa tuppisuuna ilman yhtään aloitetta, on turha jätkä! En ole ainoa, joka on alkanut niin ajatella!
Ja kyllä Halla-aho turhalta jätkältä näytti eilisessä A-studiossa. Ohisalo ja muut vei Jussia kuin laskiämpäriä!
Hienostihan se on näyttänyt mihin idioottimaisuuksiin mennään jos vihreiden mukaan kaupunkia kehitetään.
Sataa persujen laariin kun annetaan vihreiden tehdä aloitteita ja toteutetaan niitä.
Turhaan kirjoittelet päiväuniasi tänne. Kuka on se toinen ,joka unelmoi kanssasi .
Halla-aho hallitsi keskustelua täydellisesti avaavilla kokonaisuuksillaan.
Ohisalolla ei taas yhtään omaa mielipidettä, turhake. Oletko sitä mieltä että...? Me olemme.....
Hallituksen naiset olivat taas Sivari Neitiä parempia.
Aloituksesta: "Halla-aholta taas järkevää kommentointia"
Taas? Eihän siltä ole ennenkään mitään järkevää kuultu. Pelkkää samaa rajat kiinni höpinää se on hermoheikkona aina suoltanut.