Liputuspäivä

Anonyymi

Liika on liikaa liputuksessakin, on mennyt jo se liputuksen "arvo" kun joka asiasta ja jokaiselle täytyy nostaa lippu salkoon, ei se pakko ole,mutta taloyhtiössä turhaa vaivaa aiheuttaa. Jos ei liputa tiettynä päivänä, saa hyvin äkkiä rasistisen leiman, ja sitähän ei kukaan halua edes vahingossa korvausten pelossa. Nyt romanit huomenna somalit ja listaa riittää täällä tasa-arvon luvatussa maassa, samalla unohtaen kantaväestön. Eikö yksi suomalaisuuden päivä riittäisi kaikille?

5

86

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Niinpä, muissa yhteyksissä ollaan niin suomalaista, mutta sitten ei ollakaan. Liputetaan tästä lähtien lihaville,laihoille,tumma- vaalea-punahiuksisille kaljuja unohtamatta, pälvikaljuille tietysti omaliputus, rikkaille, köyhille, eläkeläisille,työttömille,opiskelijoille,,siis kaikille. Laitetaan joku virtuaalilipu joka aamulla nousee automaattisesti ja iltahämärissä laskeutuu. Ja tietysi huonounisia unohtamatta muutama yöliputus.

      • Anonyymi

        Nyt liputetaan ärrälle , HÄÄÄÄÄÄH HÄH HÄH HÄH HÄÄÄÄÄÄH JA LÄÄÄÄH


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Nyt liputetaan ärrälle , HÄÄÄÄÄÄH HÄH HÄH HÄH HÄÄÄÄÄÄH JA LÄÄÄÄH

        Kioskilleko, vai mille ärrälle?


    • Anonyymi

      Kyllä Suomen Romaneja voi liputtaa, se on oikein hyvä. Somaleja ym ei sen sijaan ole mitään syytä liputtaa....muutakun rikollisainens ulos maasta.

    • Anonyymi

      Miksi suomalaisten pitää liputtaa ruotsalaisuuden puolesta!?

      Vrt. Ruotsalaisuuden Päivä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko tyytyväinen viime tapaamiseemme?

      Vai toivoitko sen menevän toisella tavalla? Miten?
      Ikävä
      72
      3103
    2. Nyt se sit loppuu

      Et ei enää nähdä ja yhteyttä pidetä.
      Ikävä
      60
      2814
    3. Kuoleman pelko katosi

      Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä
      Hindulaisuus
      432
      2385
    4. Viikonloppu terveiset kaivatulle

      tähän alas ⬇️⬇️⬇️
      Ikävä
      79
      2208
    5. Myötähäpeä kun näkee sut,

      tekisit jotain ittelles. Ihan hyvällä tämä!
      Ikävä
      60
      2033
    6. Jos sitä keittelis teetä

      Ja miettis mitä mies siellä jossain touhuilee... ☕️
      Ikävä
      95
      2016
    7. Huomenta ........

      Huomenta 💗 Tiedän, että tuntuisit hyvälle.
      Ikävä
      12
      1606
    8. Kuhmolainen on selvästi kepun lehti

      Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan
      Kuhmo
      17
      1567
    9. Ei mun tunteet

      ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil
      Ikävä
      30
      1410
    10. Mitä nämä palautteet palstalla ovat?

      Joku uusi toimintatapa rohkaista kirjoittajia vai mistä on kyse?
      Ikävä
      35
      1398
    Aihe