Jeesus parantaa tänäkin päivänä. Ei se ole kirkosta kiinni, eikä kenestäkään ihmisestä.
Niilo Yli-vainio aikoinaan sanoi, jos tulitte häntä katsomaan, niin lähtekää kotia , mutta jos tulitte Jeesusta kohtaamaan, tervetuloa. Aikoinaan myös eräs hellsrk puhuja , saarnasi; Jumala ei koskaan anna kunniaa ihmiselle, eikä epäjumalille.
Vaan kaikki on kiinni, Pyhän hengen voimasta, joka vaikuttaa.
Äitini aikoinaan lauloi laulua ja itsekkin kitaralla monet kerrat säestänyt ja laulanut; tänään Jeesus sama on. Amen.
Onko tämä se aika sama kuin Jeesuksen aikana . Nicky Crutz kirjoittaa kirjassaan, uskovat ovat ne jotka epäilevät eniten. Jeesuskin joutui toteamaan , heidän epäuskonsa tähden ,Hän Jumalan poika ei voinut omassa kotikaupungissaan tehdä monta voimallista tekoa.
Siunausta kaikille ja rukoillaan Suomeen puolesta.
Ja tänään Jeesus sama on.
Tänään Jeesus sama on
Anonyymi
0
57
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän50967Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll15848Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl501788- 46727
- 42654
- 37599
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30596Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE169536Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37530Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan56487