Punavihreää sekoilua: Feministinen auraus

Anonyymi

Kuka tolkun ihminen oikeasti näitä punavihreitä sekoilijoita äänestää. Heille normaali elämä ja normaalit asiat ovat ihan vieraita tai pitäisikö sanoa vihreitä.

Miettikääpä nyt oikeasti. Herran isät... Opetusministerin erityisavustaja.. onkohan tämäkin googlettamalla opetellut hommansa? Ja opetusministeri Li Andersson on allekirjoittanut aloitteen myös!

"Turun kaupunginvaltuutettu, opetusministeri Li Anderssonin (vas) erityisavustaja Anna Mäkipää (vas) on tehnyt ”Aurataan Turun kadut feministisesti” -valtuustoaloitteen. Mäkipää jätti valtuustoaloitteen kaupunginvaltuuston kokouksessa 15.3.2021. Valtuusto päätti lähettää aloitteen valmisteltavaksi.

– Esitän, että Turku tarkastelee lumenaurauksen järjestystä ja sen vaikutuksia eri väestöryhmiin kuten sukupuoliin, ikäihmisiin tai heihin, joilla on liikkumisen rajoitteita. Kevyen liikenteen väylät tulee aurata ennen autoteitä, aloite kuuluu."

7

65

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei kukaan. Punavihreitä äänestää juuri sellaiset johon tehoaa kaikenlainen uhriutuminen eri asioiden puolesta

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Punavihreä sekoilu täytyy jälleen tasapainottaa perussuomalaisella sekoilulla.

      Voitais vaikkapa tehdä niin, että poistettaisiin pysäköintimaksut. Ja puistot voisi tasoittaa pysäköintipaikoiksi,

      • Anonyymi

        Eikä kestänyt montaa minuuttia kun ensimmäinen fillarikommunisti tuli huutelemaan.

        Ihan tiedoksi, että kun ne tiet jätetään auraamatta pysähtyy kaikki muukin. Mutta mitäs sen väliä teille työttömille reppanoille. Ei teillä ole kiire töihin tai muuallekaan. Vähän tötsyjä betonibunkkerin parvekkeella ja nukkumaan takaisin.


      • Anonyymi

        Onko joku perussuomalaisten kansanedustaja ehdottanut puistojen muuttamista parkkipaikoiksi? Ei tietenkään.

        Punavihreää älämölö, jossa ei ole tolkkua. Kun oma väki sekoilee, niin yritetään valehdella muidenkin sekoilevan.

        Onneksi Vasemmistoliiton kannatus tipahti jo alle 8%. Ja tällä menolla menee alaspäin.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Onko joku perussuomalaisten kansanedustaja ehdottanut puistojen muuttamista parkkipaikoiksi? Ei tietenkään.

        Punavihreää älämölö, jossa ei ole tolkkua. Kun oma väki sekoilee, niin yritetään valehdella muidenkin sekoilevan.

        Onneksi Vasemmistoliiton kannatus tipahti jo alle 8%. Ja tällä menolla menee alaspäin.

        Li Anderssonin unelma. Ei autoja, ei suomalaisia.. ei tehtaita, ei mitään muuta kuin monikulttuurista halailua.


    • Anonyymi

      Voisihan tuota kokeilla. Autoilijat kävelee tai menee dösällä. Ei yhteiskunnan pidä hyysätä jotain autossa istuvaa urpoa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persuja ei aluevaltuustoissa näy

      Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.
      Maailman menoa
      93
      3970
    2. Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni

      Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j
      Maailman menoa
      97
      3327
    3. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

      Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
      Maailman menoa
      129
      2638
    4. Miten juhlitte ensi lauantaina?

      Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.
      Maailman menoa
      214
      2035
    5. Laita tunniste josta kaivattusi tietää sun kirjoittavan täällä

      Joku yksilöity yhteinen juttu joka on sun ja kaivattusi välillä. Tuntomerkkinä esim. punainen pipopää, tonttu-ukko tai m
      Ikävä
      89
      1816
    6. Mikä ihme teitä savolaisia tuossa

      p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa.
      Tuusniemi
      20
      1804
    7. Varusmiehen kuolema

      Ei ollut vahinko, ei aiheuttanut vaaraa muille, eikä ollut rikos, mitä jää jäljelle? Oliko kyseessä oman käden kautta lä
      Kajaani
      97
      1739
    8. Mikä tekee naisesta

      Seksikkään ja viehättävän? Entä miehestä?
      Ikävä
      110
      1559
    9. Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?

      JOS siis sinä saisit päättää?
      Maailman menoa
      1
      1301
    10. Mitä ajattelet rakkaastasi tällähetkellä?

      Itse haluaisin jo hänen viereen..
      Ikävä
      57
      1212
    Aihe