Miten pitkä on perjantai?

Anonyymi

Onko perjantai jotenkin pidempi kuin esimerkiksi torstai? Vai ovatko uskovaiset halunneet pidentää sitä vain siksi, että saisivat nautiskella jeesusviihteestä kauemmin? Onhan se toki komeaa, kun verta lentää pääsiäismuniin saakka.

8

121

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Perjantai on pitkä, jotta Teuvolla olisi edes jokin pitkä.

    • Anonyymi

      Pyöreistä seiten puol kasi viis.

    • Anonyymi

      Uskovaiset saavat nauttia pitkään jeesuksen verestä 🥴

      • Anonyymi

        Mikseivät he syö verimakkaraa :O


    • Anonyymi

      Tätä pitää kysyä Robinson Crusoelta.

    • Anonyymi

      Normisivistyneesti sanoen eräät ateistit ovat moukkia pilkatessaan uskovaisia, uskonnollisella kielellä luonnehtien voisi sanoa, että alhaiset riivaushenget ovat ripustautuneet heihin jotta saavat heidät pois tieltä ja seuraa hel vettiinsä.

      • he-ma

        Onhan se toki kiihottavaa vilkuilla alastonta mieshahmoa ristiriipunnassa verta valuen, tosin mielestäni ei kovin normaali kiihottumisen aihe. Mutta kukapa minä olen tuomitsemaan taikauskoisten perversioita.


      • Anonyymi
        he-ma kirjoitti:

        Onhan se toki kiihottavaa vilkuilla alastonta mieshahmoa ristiriipunnassa verta valuen, tosin mielestäni ei kovin normaali kiihottumisen aihe. Mutta kukapa minä olen tuomitsemaan taikauskoisten perversioita.

        Ihmislihaa syövillä vampyyreilla on mielestään ihan normaalit illallistavat ehtoollista nauttiessaan. Sitten voi taas rientää tuomitsemaan ateisteja ja tekeytyä niin muita paremmiksi.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset

      Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi
      Maailman menoa
      73
      5002
    2. Riikka Purran kaudella nousi bensan hinta yli 2 euron

      Muistatteko kuinka edellisen vasemmistohallituksen aikana, ns. Marinin aikakaudella, bensiiniä sai 1,3 euron litrahinnal
      Maailman menoa
      119
      4721
    3. Jäikö meidän välit

      Mielestäsi Kesken?
      Ikävä
      80
      4203
    4. Olisipa saanut sinuun

      Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak
      Ikävä
      107
      4179
    5. Veli Sofia teki urosmehiläisen työn

      Paljastaessaan kuinka TPS:ssä ei joukkuehenki toimi sooloilijoiden vuoksi, jonka takia koko seura ei pärjää kilpailussa
      Maailman menoa
      3
      3318
    6. Mitäs nyt sijoittajat?

      Pörssit laskevat maailmalla Iranin sodan takia ja muutenkin ovat olleet Trumpin vallan alla epävarmat. Ainoa, mikä on no
      Maailman menoa
      122
      3124
    7. Miks tän meidän

      Rakkauden on pitänyt olla näin vaikeaa?
      Ikävä
      35
      2838
    8. muista olla

      VAROVAINEN! m
      Ikävä
      28
      2787
    9. Onneksi on edes yksi kuva

      Susta mitä voin välillä ihastella ja kaipailla sua😔
      Ikävä
      40
      2773
    10. Elän vastoin

      Kaikkia arvoja kun en pysy sinusta erossa.
      Ikävä
      37
      2762
    Aihe