Koskas oppositio tuo julki uudet tilastot

Anonyymi

Raiskauksista ja tapoista sekä muista rikoksista mm. huumeet tuonti

ja ketkä niitä tekee?

ei tietenkään maahanmuuttajat mitään tee eihän?

16

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      5000 yksittäistapausta ?

      saataisiinko termit kuntoon jos ollaan rehellisiä?

      äänestä oikein

    • Anonyymi

      Tuskinpa se oppositio niitä laskee. Tilastot tulee poliisilta ja oikeusministeriöltä, että täytyy odotella, kun Henriksson ehtii.
      Tilastoissa ei näy niiden maahanmuuttajien tekemät rikokset, joille Ohisalon putiikki on myöntänyt kansalaisuuden.

      Olipa positiivista huomata, että Ranskan hallitus on kieltänyt oikeudenkäytössä ja raporteissa islamophobia sanan käytön, koska sillä muslimit uhriutumista ja selittää oikeuksia rikoksiinsa sekä estää ideologian ja uskonnon kritiikin.

      Meillähän mennään toiseen suuntaan.

      • Anonyymi

        Jopa mamulandia Ruotsikin tilastoi rikolliset taustan mukaan!

        Mutta ei Suomi, vaikka muuten kopioi kaiken Ruotsista?


    • Anonyymi

      Kansalaisuuden saaneet rikolliset lasketaan kantasuomalaisiin. Senpä takia tilastointia pitäisi muuttaa.
      Tuskin sopii vihervasemmistolle, koska tällä tavoin saadaan ulkomaan elävien tekoset näyttämään pienemmältä.

      • Anonyymi

        Ps muistuttaa


    • Anonyymi

      Kehitysmaalllaisilta puuttuu täysin omatuntto

    • Anonyymi

      Mitäs salaamista rikostilastoissa on? Venäläiset ja virolaiset rikoksia täällä eniten tekevät ja elävät eniten veronmaksajien varoilla vankiloissamme.

      Kuinka se on nyt on, jos perussuomalaiset voittavat kuntavaalit, karkoitetaanko itäeurooppalaiset takaisin Itä-Eurooppaan Suomesta?

      • Anonyymi

        Niinkö tosiaan!? Mistä olet tuollaisen tilaston löytänyt?

        Eurooppalaiset mamut eivät tee pahoja väkivaltarikoksia.

        Ja he ovat pääosin töissä. Ilman heitä mm. rakennustoiminta pysähtyisi.


    • Anonyymi

      Sullahan kovat luulot ja usko oppositioon on kun luulet että ko. tilastot olis niiden hallussa!

      • Anonyymi

        Tilastot löytyvät Tilastokeskukselta ja on niitä muillakin viranomaisilla. Ne ovat kaikkien vapaasti saatavissa.

        Persun ongelma on siinä, että persu ei osaa lukea ja perheen ainoan lukutaitoisen lapsen tultua huostaanotetuksi ei ole persulla ole ketään, joka tilaston hänelle lukisi.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Tilastot löytyvät Tilastokeskukselta ja on niitä muillakin viranomaisilla. Ne ovat kaikkien vapaasti saatavissa.

        Persun ongelma on siinä, että persu ei osaa lukea ja perheen ainoan lukutaitoisen lapsen tultua huostaanotetuksi ei ole persulla ole ketään, joka tilaston hänelle lukisi.

        "Tilastot löytyvät Tilastokeskukselta ja on niitä muillakin viranomaisilla. Ne ovat kaikkien vapaasti saatavissa" - Tämän takiahan mä just ihmettelin että miks avaaja kyselee niitä oppositiolta?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        "Tilastot löytyvät Tilastokeskukselta ja on niitä muillakin viranomaisilla. Ne ovat kaikkien vapaasti saatavissa" - Tämän takiahan mä just ihmettelin että miks avaaja kyselee niitä oppositiolta?

        Koska avaaja on persu ja luultavasti mamu jostain entisestä kommarivaltiosta tarkoituksenaan lietsoa eripuraa Suomessa.

        Aloittaja voisi painua takaisin Viroon ja elää sen "talousihmeen" keskellä ääänestäen sikäläistä oikeistoa.


    • Anonyymi

      Tosin mannet eivät lisäänny yhtä holtittomasti kuin Islamin palvojat!
      Siksi meillä on noin 10000 romaanin populaatio, mutta jo yli 150000 islamin palvojan populaatio joka lisääntyy jokapäivä!
      Pitää muistaa että tämä Islamin palvojien populaatio on muodostunut vihervasemmiston edesauttamana Suomeen 30 vuoden aikana!

    • Anonyymi

      hyssss hallitus

      • Anonyymi

        Pitääkö Islamilla aivopestyn viherkommunisti Allaahin hallituksen tekemisistä olla hiljaa....!
        Koska totuus sattuu!


    • Anonyymi

      Onkos näillä kaikilla peiliävahtaavilla pyorreepäilä islamisti mielis
      - joka naista polkee kuin tulupatonta mopoo
      - eikkä muuta teekkään kuin vaatii ja huutaa varpaillaan seiste kuniassaan
      - kaiken sotkien ja pienien siis kaiken ja kokoajan

    Ketjusta on poistettu 11 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hyvää iltaa!

      Mikä on päivän viisaus?
      Ikävä
      16
      457
    2. Näytät kivalta kun nukut

      *zoomaa palohälyttimen kameraa*
      Ikävä
      10
      412
    3. Haittaako jos

      kaivattusi käy tosi usein pissalla ja/tai kakalla?
      Ikävä
      16
      347
    4. Arvaa mitä mies

      Aion pilata elämäsi totaalisesti. Kyllä, totaalisesti.
      Ikävä
      3
      341
    5. Mies mä oon ihan helppo

      Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...
      Ikävä
      13
      206
    6. Hyvää yötä

      Janne niminen mies🥰
      Ikävä
      1
      103
    7. 0
      90
    8. Mies olen aika erakko nykyään

      Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä
      Tunteet
      0
      90
    9. Kuinka moni palstalaisista on näin hyvässä kondiksessa

      76-vuotias rokkari Rick Springfield esittelee elämäntyyliään : https://www.youtube.com/watch?v=GbxHuNy6d68
      70 plus
      3
      67
    10. Olet onnellinen sinkku

      Näin se on nähtävä.
      Ikävä
      1
      61
    Aihe