Ei oo vuosiin ollut yhtään juhlaa ei koskaan varaa syntymäpäiviin, juhannuksiin, jouluihin tai mihinkään juhlapyhiin. Ei koskaan syntymäpäiviä, juhlapyhiä tai juhlaviikonloppuja. Täytyy säästää rahaa. Kukaan ei oo antanut rahaa vuosikausiin melkein kymmeneen vuoteen. Vesi maksaa. Päihteetön. Ei varaa tv, radio, viihteeseen, elokuviin. Ei mitään mukavuuksia. Nukun lattialla. Ei koskaan mitään. Kukaan ei ota koskaan yhteyttä. Ei ole kohta vuosikymmeneen ottanut. Täysin ilman sukulaisia, perhettä, ystäviä kohta kymmenen vuotta. Ei koskaan matkoja ei mitään ja poliisi käyttää voimaa. On voimankäyttöä. Elä tää future. Ei varaa ees kirkkoon. Edes diakonia ei tue eikä kukaan muukaan.
Ei vuosiin yhtään juhlaa
Anonyymi
1
<50
Vastaukset
- Anonyymi
No mikäs sula siinä on ollessa, ei ainakaan korona-aika ahdista, kun elät eristystä muutenkin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT3574237Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1393713Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku92411KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti772254Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei112224Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1501891Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja181798- 1181796
Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241399Martina mukana erikoisjoukossa
Huippurankka Erikoisjoukot-ohjelma jatkuu, Martina mukana. Kerrankin Martinalle hyvä ohjelma, hänellä on voimaa, sisua j1551085