Taso näissä keskusteluissa on todella kehno.
Menkää itseenne ja miettikää kannattaako sitä Enter-nappulaa painaa jos viesti ei kestä edes omaa toista harkintaanne.
Hävettää lukea tällaista kuraa vuonna 2021.
Keskustelujen taso
9
91
Vastaukset
- Anonyymi
Ainut palsta jossa ei ole käytössä fundamentalistinen valtamedian keskustelukulttuuri "Suomi on maailman onnellisin maa"-konsensuksineen ja sensuureineen.
Vai onko sittenkään, sama sensuuri toimii myös täällä kun viestit ovat liian konkreettisia.
Palsta vaikuttaa ainoastaan häirikköjen "hunajapurkilta" ja on todennäköisesti viranomaisseulassa pahimpien kirjoitusten osalta.
Kannattaako tänne kirjoittaa mitään vakavampaa ja asiallisempaa. Aitoa sananvapautta ei Suomessa ole eikä tule. Masennuspillereitä riittää jatkossakin.- Anonyymi
Suomalaiset eivät itse valitse olevansa maailman onnellisin maa, sen tekevät kansainvälisen toimittajaraadin jäsenet. Aika moni alkaa miettimään Suomen lämpötiloja, että kun täällä on viileämpää kuin jossain muualla, niin täällä on pakko olla tyytymättömämpiä asukkaita. Kuinka typerää!
Anonyymi kirjoitti:
Suomalaiset eivät itse valitse olevansa maailman onnellisin maa, sen tekevät kansainvälisen toimittajaraadin jäsenet. Aika moni alkaa miettimään Suomen lämpötiloja, että kun täällä on viileämpää kuin jossain muualla, niin täällä on pakko olla tyytymättömämpiä asukkaita. Kuinka typerää!
Tällä kansainvälisellä "maailman onnellisin maa"- kilpailulla ei ole mitään tekemistä ihmisten onnellisuuden kanssa. Kilpailun kriteereitä ovat: Maan bruttokansantuote, eliniän odote, ystävyyssuhteet, terveyspalvelut , hyväntekeväisyyteen käytettävät rahat ja hallinnon korruptoitumattomuus sekä vapaus päättää omista asioista.
Kaikkihan sen tietävät, että Ambomaan lantamajoissa auivat ihmiset ovat suomalaisia onnellisempia, mutta ovat rutiköyhiä, asuvat sotilasjuntan hallitsemassa diktatuurissa, eivätkä pihiyttään anna ropostakaan hyväntekeväisyyteen.
Ne tilastot, joihin tulisi katsoa onnellisuutta arvioitaessa ovat: Itsemurhatilastot, perheväkivalta, alkoholin ja huumeiden käyttö, kiusaaminen, psyykkiset sairaudet ja naaman happamuusaste. Näissä tilastoissa Suomi on maailman ykkönen.
- Anonyymi
Kuka täällä sitten häiriköi?
- Anonyymi
Vedä sinä itsesi hirteen.
Tai hyppää junan alle. - Anonyymi
Onkohan hän kuollut kun ei enää kirjoittele täällä?
- Anonyymi
Voi olla että sydän ei enää kestänyt?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Voi olla että sydän ei enää kestänyt?
Nuorena lähti Toni 1968 syntynyt
- Anonyymi
Ei ole pakko lukea. Sillä siitä pääsee.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sä et pääse yli, mä en pääse yli
Jäädäänkö kuinka pitkäksi aikaa kärvistelemään omissa kuplissa näihin tunteisiin vai aletaanko puskemaan jo tätä läpi. V1281488- 371401
- 671215
Hei sinä nainen
Haluan olla rehellinen – olet hämmentänyt minua todella paljon. En ota sinusta mitään selvää, ja ehkä juuri siksi huomaa541149- 69994
Mitäs te venäjän puolustajat tekisitte, jos venäjä todella hyökkäisi tänne?
Tää on se mielenkiintoinen kysymys. Tehän olette lähinnä vasemmistolaisia, eikä armeijaa ole käyty, eikä rintamalle mi254954Kelan perkeleellinen käytäntö
Kun äiti joutuu hakemaan Kelalta tukia vähien tulojen tähden, niin aina otetaan huomioon lapsen tilillä olevat rahat. Ei193934- 73911
Ellen Jokikunnas ja Jari Rask napauttavat - Tällaisten ihmisten ei kannata muuttaa Italiaan: "Ei..."
Ellen Jokikunnas ja Jari Rask toteuttivat oman unelmansa Italiassa. He ostivat kakkoskodin Italian Pugliasta. Lue lisää15823Miksi kaikki jauhaa KAJ:sta
Se bastulauluhan on todella huono, vanhanaikainen ja oikea junttilaulu. Oikein ällöttää, kun idiootit hehkuttaa sitä ps106818