Keskustelujen taso

Anonyymi

Taso näissä keskusteluissa on todella kehno.
Menkää itseenne ja miettikää kannattaako sitä Enter-nappulaa painaa jos viesti ei kestä edes omaa toista harkintaanne.
Hävettää lukea tällaista kuraa vuonna 2021.

9

163

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ainut palsta jossa ei ole käytössä fundamentalistinen valtamedian keskustelukulttuuri "Suomi on maailman onnellisin maa"-konsensuksineen ja sensuureineen.
      Vai onko sittenkään, sama sensuuri toimii myös täällä kun viestit ovat liian konkreettisia.
      Palsta vaikuttaa ainoastaan häirikköjen "hunajapurkilta" ja on todennäköisesti viranomaisseulassa pahimpien kirjoitusten osalta.

      Kannattaako tänne kirjoittaa mitään vakavampaa ja asiallisempaa. Aitoa sananvapautta ei Suomessa ole eikä tule. Masennuspillereitä riittää jatkossakin.

      • Anonyymi

        Suomalaiset eivät itse valitse olevansa maailman onnellisin maa, sen tekevät kansainvälisen toimittajaraadin jäsenet. Aika moni alkaa miettimään Suomen lämpötiloja, että kun täällä on viileämpää kuin jossain muualla, niin täällä on pakko olla tyytymättömämpiä asukkaita. Kuinka typerää!


      • Anonyymi kirjoitti:

        Suomalaiset eivät itse valitse olevansa maailman onnellisin maa, sen tekevät kansainvälisen toimittajaraadin jäsenet. Aika moni alkaa miettimään Suomen lämpötiloja, että kun täällä on viileämpää kuin jossain muualla, niin täällä on pakko olla tyytymättömämpiä asukkaita. Kuinka typerää!

        Tällä kansainvälisellä "maailman onnellisin maa"- kilpailulla ei ole mitään tekemistä ihmisten onnellisuuden kanssa. Kilpailun kriteereitä ovat: Maan bruttokansantuote, eliniän odote, ystävyyssuhteet, terveyspalvelut , hyväntekeväisyyteen käytettävät rahat ja hallinnon korruptoitumattomuus sekä vapaus päättää omista asioista.

        Kaikkihan sen tietävät, että Ambomaan lantamajoissa auivat ihmiset ovat suomalaisia onnellisempia, mutta ovat rutiköyhiä, asuvat sotilasjuntan hallitsemassa diktatuurissa, eivätkä pihiyttään anna ropostakaan hyväntekeväisyyteen.

        Ne tilastot, joihin tulisi katsoa onnellisuutta arvioitaessa ovat: Itsemurhatilastot, perheväkivalta, alkoholin ja huumeiden käyttö, kiusaaminen, psyykkiset sairaudet ja naaman happamuusaste. Näissä tilastoissa Suomi on maailman ykkönen.


    • Anonyymi

      Kuka täällä sitten häiriköi?

    • Anonyymi

      Vedä sinä itsesi hirteen.

      Tai hyppää junan alle.

    • Anonyymi

      Onkohan hän kuollut kun ei enää kirjoittele täällä?

      • Anonyymi

        Voi olla että sydän ei enää kestänyt?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Voi olla että sydän ei enää kestänyt?

        Nuorena lähti Toni 1968 syntynyt


    • Anonyymi

      Ei ole pakko lukea. Sillä siitä pääsee.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      138
      1279
    2. Kauhavan häiriköijistä

      Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä
      Kauhava
      34
      811
    3. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      46
      587
    4. Auto ajoi päälle?

      Ja pakeni luin iltapäivälehdestä. ! Ken on kuski joka tuollee teki
      Kuusankoski
      14
      580
    5. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      27
      556
    6. Miksi Lapset kiusaa yöllä

      Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä
      Kauhava
      26
      538
    7. Ajatteletko ollenkaan minua

      Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott
      Ikävä
      30
      526
    8. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      24
      501
    9. Viimeinen lankafest

      Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .
      Puolanka
      15
      472
    10. Sama ransetti taas!

      Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver
      Hyrynsalmi
      14
      471
    Aihe