Riidan lietsominen

Ensi töikseen heti aamusta aloittaa vihapuheensa ja riitaa lietsovan kampanjansa.
Ylläpito hei, onko ihan tarpeellista pitää tuolla tyypillä oikeutta rekisteröitynä rikkoa jojaista sääntöä, vielä naureskelee päälle?
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Tarkoitit varmaankin "jokaista"?
Melkoisen vapaasti saa äheltää, kieltämättä. Hyväveli-systeemi?

Äänestä
  • Suvakit hallitsevat sananvapautta, jonka ne itse määrittävät.

    Äänestä

Kommentointi on suljettu.

Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Ensi töikseen heti aamusta aloittaa vihapuheensa ja riitaa lietsovan kampanjansa.
Ylläpito hei, onko ihan tarpeellista pitää tuolla tyypillä oikeutta rekisteröitynä rikkoa jojaista sääntöä, vielä naureskelee päälle?

Keskustelu on suljettu, eikä siihen voi enää kirjoittaa.

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu