Mitä varten Persut palvoo Putinia?

Anonyymi

Olen vuosia ihmetellyt,miksi Persut ihannoi niin valtavasti Putinia.On silmiinpistävää
miten ajakohtaisohjelmissa he varovat sanomasta mitään negatiivista Putiniin liittyvää.Kerran heille kävi moka kun lievästi antoivat moitteita liittyen Navalnyin.

19

75

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Suomi tarvitsee Venäjää suvakkien lopulliseen kukistamiseen

    • Anonyymi

      Suomi ei kykene vapautumaan suvakkien kommunismin vitsauksesta ilman Venäjää

    • Anonyymi

      "Halla-aho Ylellä perussuomalaisten Venäjä-mielisyydestä: ”Olemme ainoa Venäjään johdonmukaisen kriittisesti suhtautunut puolue Suomessa”."

      Aloittaja jaksaa jauhaa paskaa päivästä toiseen.

      • Anonyymi

        Se on jännä että tää ei mene perille sille. Ihan niinku se olis ohjelmoitu levittämään disinformaatiota


    • Anonyymi

      Kirjoittaja avauksessa "palvoo" jotain trolli-jumalaansa, mutta ehkäpä diktaattori Putin halutaan tuhomaan vihervasemmisto naapurimaasta tyystin ja se on alullaan!
      Syynä vasemmiston petturuus NL:a kohtaan jonka kasvatti ja kätyri Putin oli alkujaan!
      Odotamme sitä!

    • Anonyymi

      Persuilla ei ole syytä saada äärioikeiston taikka venäjän vihoja niskaansa. Vihervassarien turha vikistä jos niille jokupäivä koittaa vaellus siperiaan.
      sitä tuppaa saamaan mitä tilaa.

    • Anonyymi

      Putin mielummin ku biden. Koska, Putin voi auttaa kansaamme, kun tilanne vaatii.

    • Anonyymi

      Putin on aina maansa, kansansa puolella. Tekis paremmat valinnat kansamme puolesta kun hallitus.

    • Anonyymi

      Navalny on venäjän sisäpolitiikkaa johon vieraan vallan ei ole tyylikästään sekaantua.Mutta esim kaasuputkihanke ,ydinvoimalan tilaus jne. venäjän "lailliset" keinot sitoa muut maat venäjän peukalon alle.Halla-aho on ainoa joka näistä varoittanut .esim SDP Lipponen on Putinilla töissä lobbaamassa venäjän hankkeita.Esko Ahokin on saa palkkansa venäjältä.

      • Anonyymi

        Eipä saksaa tunnu huolestuttavan se että ne joutuu venäjän "peukalon alle"?
        Kaasusta saksa joutuisi tietysti enemmän maksamaan mikäli muita maita ei pelottaisi se että ne voi joutua venäjän "peukalon alle"...


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Eipä saksaa tunnu huolestuttavan se että ne joutuu venäjän "peukalon alle"?
        Kaasusta saksa joutuisi tietysti enemmän maksamaan mikäli muita maita ei pelottaisi se että ne voi joutua venäjän "peukalon alle"...

        Saksa onkin kaikessa poikkeus kun siellä Merkel.Eihän päästövähennyksetkään koske Saksaa ,se purkaa puhdasta tuotantoa ydinvoimaa ja rakentaa hiilivoimaloita tilalle.just toisinpäin kuin meillä.Saksaa ei tunnu koskevan myöskään kaasuputki peukaloruuvi vaikka Bidenkin amerikoista varoittelee siitä ,koska Merkel.Ne on kuin Suomen vihreät,mitkään yhteiset säännöt ei koske meitä.


    • Anonyymi

      Palvoihan Trumpkin putinia.

      • Anonyymi

        Ja Persut siitä hyvästä jumaloi myös Trumputinta.


    • Anonyymi

      Persut on Suomen venäjä vastaisin puolue ja tiedät sen itsekkin trolli.

      • Anonyymi

        Tuosta en tiedä mutta persut on ainakin suomen vihervassari mädätyksen vastaisin puolue.

        Suomi ilman vihervassareita ja niiden mädätystä!


      • Anonyymi

        Persut jumaloi Putinia eivätkä muutama vuosi sitten yhtään peitelleet tätä! Pyrkivät mm. osoittamaan ihailuaan ja tukeaan levittämällä suurella innolla putinin trollitehtaan valheita.

        Vaikka nyt yrittävätkin vähän ihailuaan piilotella, niin edelleen ovat mm. vaatimassa, että Suomi rahoittaa Putinin erityisoperaatiota ostamalla Venäjältä sähköä, kaasua, öljyä ja kivihiiltä. Tietysti vähän peitellen tätäkin ajetaan vastustamalla tuulivoimaa yms. ja vaatimalla, että täytyy pidättäytyä perinteisissä ja halvoissa ratkaisuissa (ostetaan energiaa ja polttoaineita "asevelihintaan" Venäjältä.

        Kovasti tosiaa jämäkkää johtajaa = Putinia suurin osa persuista ylisti. Nyt on kait puoluejohto käskenyt pitää suuta soukemmalla, mutta kaikilta ei ihalun peittely silti onnistu. Pesunkestäviä Putinin perseennuolijoita kun ovat.


    • Anonyymi

      Hallitus nyt vain hajoittaa mahtikäskyllä joko Venäjän atomeiksi, vai pitäisikö antaa venäläisten äänioikeuttettujen päättää presidentistään.
      Kekkonen sanoi aikoinaan viisaasti, Suomen ei tule ulkopolitiikassa toimia tuomarina, vaan lääkärinä.
      Mutta eihän rasistit voi hyväksyä demokraattisilla vaaleilla valittuja presidenttiä jos ovat vääränlaisesta puolueesta ja senvuoksi toisinajattelijoita.
      Boris Jeltsin esti vanhoinlisten äärikommunistien vallankaappauksen, mikäli tilanne olisi eskaloitunut pahemmaksi, tuskimpa Suomen itsenäisyyttä olisivat kunnioittaneet.

      • Anonyymi

        Persu = Putinin perseennuolija.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Persu = Putinin perseennuolija.

        Onneksi suomen kansa ei ihen hevillä unohda Putinin perseennuolijoiden petturuutta.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam
      Maailman menoa
      120
      4929
    2. Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa

      Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu
      Maailman menoa
      43
      4660
    3. Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju
      Maailman menoa
      52
      4427
    4. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      69
      3988
    5. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      85
      3414
    6. Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt

      viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta
      Maailman menoa
      67
      3289
    7. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      152
      3271
    8. Kun aika on oikea niin

      Tupsahdat uudelleen tai löydän edes melkein yhtä ihanan ja joudun tyytymään... Suukko poskelles. 😘 Viattomasti vain.. �
      Ikävä
      17
      1602
    9. Ei me taideta

      Pystyä kokonaan olemaan erossa.
      Ikävä
      45
      1531
    10. Jos sulla ei olis ollut tunteita

      Tuskin olisit reagoinut niin voimakkaasti, mies? Vai oliko vetäytymiseen jokin muu syy kuin luulit ettei mua kiinnosta?
      Ikävä
      129
      1160
    Aihe