Kun ihminen on valkoihoinen ja sanoo jotain negatiivista tummaihoisesta tai etnisestä vähemmistöstä sitä sanotaan aina rasitiseksi. Mutta entä kun tummaihoinen/etninen vähemmistön edustaja sanoo jotain negatiivista valkoihoisesta niin eikös se ole sitten käänteinen rasisti.
Käänteinen rasisti
Anonyymi
559
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Ei ole, vaan kyllä sekin on ihan samanlaista rasismia. Ei siis edes käänteistä sellaista.
Tosin ” antirasistit” ja muut omiaan halveksuvat vasurit eivät tunnusta valkoisten vastaisen rasismin olemassaoloa lainkaan.
Arvomädättäjä- vasurit ovat rotumme pohjasakkaa. Ja nyt ne mokomat ovat valkassa länsimaissa!?
"Suomalaiset ja askenaasijuutalaiset ovat erityisryhmiä"
Lääketieteensäätiö
”Meillä on muihin maihin verrattuna tiettyjä etuja, joita tutkijat ovat osanneet hyödyntää. Yksi asia on väestön geneettinen ainutlaatuisuus. Suomalaiset ovat askenaasijuutalaisten tavoin oma pieni väestöryhmänsä, jolla on oma luokka kansainvälisissä geneettisissä tietokannoissa”, Palotie selittää.
Geneettisissä tietokannoissa maailman väestö on jaettu kahdeksaan luokkaan: afrikkalaiset, latinot, eurooppalaiset poissulkien suomalaiset, askenaasijuutalaiset, itä-aasialaiset, suomalaiset, etelä-aasialaiset ja muut.
Geenitieto avaa uuden ulottuvuuden – suomalaisilla on erityisasema alan tutkimuksessa
Hesari 16.11.2020
Mikäs naama se oli, jota haukkuivat valkoisia . Valkoiset osaavat asioita ja sillä siisti .
Siksi Afrikasta tulee paljon korkeakouluväkeä koska teen niillä rahaa.🤣
Kantaväestöön kohdistuu RASISTISTA jutskaa,
Kukaan ei puolla kantaväestöä.
Kun valkoista kantaväestöä moititaan, on aina kyseessä perusteltu ja vakava syytös, joka pitää tutkia perusteellisesti.
Moititut hekilöt ja ryhmät on löydettävä, tuomittava ja julkisesti häpäistävä olipa esitetty moite miten absurdi tahansa.