Maanjäristys Järviseudulla

9165
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Alajärven kupla poksahtanu?

Äänestä
  • Ei , kyllä Alajärven talous ylikuumeni vos-miljoonista ja poksahti.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ei , kyllä Alajärven talous ylikuumeni vos-miljoonista ja poksahti.

    Venäläinen ohjus. Putin turhautunut kun mikään ei onnistu.

    Äänestä

Kyä se nyt on synninkuntien menoa kaikki tuhoutuu eikä kiveä jää kiven päälle.

Äänestä

Muistan vuoden 1979 maanjäristyksen koska satuin saunan jälkeen illa makaamaan lattialla katsomassa töllöä niin yhtäkkiä lattia keinahti. Myöhemmin luettiin lehdestä että kyseessä oli ollut maanjäristys Järviseudulla.

Äänestä

Pitää muistaa että täällä Vimpelissä on 365 aprillipäivää vuodessa , Ja täällä uskotaan vahvasti omia valeita .

Äänestä

Paljonko kuolonuhreja?

Äänestä
  • SE ja SAMA , kunhan ilkassa on suurella ( VIMPELi )

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Onko havaintoja? https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/498e1647-538e-449d-bee0-55e6d0c3714a

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu