Farmi nelosella

Anonyymi

Eilen katsoimme nelosella alkanutta uutta Farmi-kautta.
Siinä Dan Tolppanen kertoi nukkumisjärjestelyistä suunnilleen siten, että nukkuu muijien ja yhden homoseksuaalin kanssa. Ilmeisesti samassa tilassa, huoneessa.
Eikö Tolppanen niin ylivertaisena henkilönä voinut käyttää ilmaisua mies. Kun on muijia, niin silloin vastakkaisen sukupuolen henkilöt ovat äijiä, jäbiä, hemmoja tai mitä vaan muttei käytetä kuvausta suuntautumisesta.
Toisaalta samaiselle Tolppaselle ei elämänsä varrella ole opetettu edes käytöstapojakaan. Sisällä ruokapöydän ääressä lippalakki oli ilmeisesti liimattu päähän hänen ollessaan ruokailemassa. Vai onko niin olevinaan...Napoleon-kompleksi???
Miltäpä tuntuu Tolppasesta jos Sauli sanoisi vastavuoroisesti, että se kääpiö....

3

146

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ai mietinkin että kuka homo, mutta Saulihan se. En muista mikä Tolppanen, mutta onko tosiaan Saulia lyhyempi?

      • Anonyymi

        Pitikin etsiä, Uniikkihan se on, en muista kuulleenikaan oikeaa nimeä. On varmasti saanut kuullakin pituudestaan ihan tarpeeksi.


    • Anonyymi

      Tolppanen on niin lapsellinen, että jopa nuori bimbo tyttöystävä jätti. Ihme, että ikinä kelpasi Eeville, ei tule toista moista löytämään.
      Raha-asiatkin taitaa olla huonolla tolalla kun pitää nolata itseään telkkarissa.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi teki aloitteen?

      😃 häh
      Ikävä
      109
      4246
    2. Onko kaivattusi ulkoisesti

      paremman vai huonomman näköinen kuin exäsi? 🪤
      Ikävä
      78
      3476
    3. Oletko koskaan stalkannut kaivattuasi?

      Jos olet, miten olet stalkannut? Jäitkö kiinni? Onko hän stalkannut sinua? Jos on, miten suhtauduit?
      Ikävä
      80
      3302
    4. Karhuryhmä

      Kellään tarkempaa tietoa miksi ja missä karhuryhmä ollut? Perheväkivaltaa vai huumeperintää kenties taas?
      Jämsä
      24
      3209
    5. Just alkoi ottamaan päähän

      Miten voikin mennä näin, että koko päivän haluaa vain nähdä toisen ja lähelle. Sitten aivan salamana mieleen tulee kaikk
      Ikävä
      22
      3162
    6. Mitä kaikkea sä

      Olisit valmis tekeen mun eteen vielä? Vai oletko mitään?
      Ikävä
      72
      2906
    7. "Mielipide: Äärivasemmiston uhka on otettava vakavasti"

      Demokratia näyttäisi olevan Halla-aholle enemmänkin välttämätön paha kuin tavoiteltava asia. Väkivallan ihannointi ja m
      Maailman menoa
      45
      2780
    8. Raisionkaaren koira hyökkäys

      Taas nähtiin että koiriin ei voi luottaa. Eilen illalla vapaana ollut koira hyökkäsi Raisionkaarella kolmen henkilön kim
      Raisio
      62
      2743
    9. Tapa jolla kohtelit minua viimeksi miellytti erityisesti

      Osaat huomioida kauniisti ja katsot aina tilanteita yhteisen hyvän kannalta. Sitä arvostan erityisesti.
      Ikävä
      85
      2549
    10. Ei me saada toisiamme

      Ei vaan saada. On vain haaveita ja uunelmia
      Ikävä
      33
      2384
    Aihe