Vihreiden fanaattinen politiikka

Anonyymi

"Poltettu metsäkone kertoo enemmän kuin tuhat sanaa siitä, mihin erityisesti vihreiden fanaattinen politiikka johtaa. Nuoria kiihotetaan milloin hakkuita vastustamalla, milloin luomalla ylimitoitettuja uhkakuvia ilmastokatastrofista, milloin vastustamalla järkevää riistakantojen hoitoa ja milloin mitäkin, Markku Eestilä kirjoittaa".

https://www.verkkouutiset.fi/vihreat-hakevat-jaatyneita-konflikteja/

Eestilä ei näe vihreiden politiikkaa kovinkaan vastuullisena eikä edes kestävänä, koska osa lapsista ahdistuu vakavasti ja näkee tulevaisuuden synkkänä.

– Asia ei todellakaan ole niin, että vain vihreät pitävät luonnon puolta ja muut puolueet ovat pahiksia.

Hänen mukaansa ”kyse on vihreiden kohdalla tietenkin poliittisesta vallasta, jota erilaisilla julkishakuisilla tempauksilla halutaan lisää”.

– Siksi vihreät ovat mukana kaikessa, joka koskee tunteita herättävällä tavalla luontoa ja luontoarvoja. Tarkoituksena heillä ei ole hakea ratkaisua sosiaalisen, taloudellisen ja ekologisen kestävyyden hengessä, vaan pitämällä konfliktia kaikin keinoin yllä. Se on poliittisesti järkevämpää. Esimerkkejä löytyy: jäätynyt susikonflikti, jäätynyt hanhikonflikti, jäätynyt avohakkuukonflikti jne.

– Vihreät toistavat juuri tällä hetkellä toistamasta päästyään, miten vaarallisia turvepellot ovat ilmastolle. Siis globaaliuhka, joka on kiinalaistenkin hyvä tietää. Osa tutkijoista tukee tätä näkemystä. Kyseessä on kaivinkoneen suuruinen virheellinen väittämä!, Eestilä kirjoittaa.

Kansanedustajan mielestä ”kuplat puhkeavat ennemmin tai myöhemmin, syystä tai toisesta sekä pörssissä että politiikassa”.

5

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tuo vihreä liike(kään) ei kuitenkaan edusta sellaista äärimmäistä despotismia kuten äärioikeistolainen viikinkiluterilaisuus joka joutuu ennen pitkää kohtaamaan itsensä Harmageddonin pelloilla.

      • Anonyymi

        Herran viha on ulottuva kaikkialle. Shakkilaudalla on vain mustaa ja valkoista.


      • Anonyymi

        Ennenmuinoin se puhdas luterilaisuus yritti sentään pitää rodun puhtaana kristinuskolle.


      • Anonyymi

        Ei sellaista äärimmäistä despotismia, mutta kuitenkin sellaista jonkunasteista hieman äärimmäisyyttä pienempää despotismia, vai?

        Ja haukkuuko tässä nyt kristitty luterilaisia, vai mitä silmäni nyt näkevätkään!?
        Vai vain jotain ”vääriä” luterilaisia?

        Ei mikään ihmekään että vähän joka uskonnossa on ihan helvetisti kaikkia lahkoja! :/


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Herran viha on ulottuva kaikkialle. Shakkilaudalla on vain mustaa ja valkoista.

        Shakkilauta <> kaikkialla?

        Elämä taas on kaikki mahdolliset sähkömagneettisen säteilyn aaltoalueet yhtä aikaa ja koko ajan. Ei pelkkä musta ja valkoinen.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra haluaa muuttaa

      maahanmuuttopolitiikkaa. Me suomalaiset halutaan, että Riikka Purra muuttaa pois suomesta eikä tuu ikinä takas....
      Maailman menoa
      190
      9569
    2. Onnea Riikka! Työttömyys aste on nyt täysi kymppi!

      🎯 💪 Kiitoksia Riikalle ansiokkaasta työstä Suomen kansantalouden tuhoamisessa. V.Putin suljetun rajan tuolla puolen
      Maailman menoa
      30
      4331
    3. Hyvällä tuurilla Suomen väkiluku nousee 7 miljoonaan

      Vuoteen 2050 mennessä, mikäli onnistumme maahanmuuttopolitiikassa hyvin. Näin analysoi väestötieteen tohori Hiilamo. ht
      Maailman menoa
      102
      3891
    4. Riikka jytkytti työttömyyden uuteen ennätykseen!

      Erinomaista työtä jälleen kerran irvistelevältä saksiniekalta. ”Yhtä korkeaa työttömyysastetta ei löydy työvoimatutkimu
      Maailman menoa
      95
      3789
    5. Kaivattusi nimi

      Kaivattusi nimi on
      Ikävä
      198
      3247
    6. Päivän Riikka: Valmet Automotive aloittaa jättimäiset muutosneuvottelut

      😭😭😭😭😭😭😭 Tämäkin vielä, Brutukseni. Että ei olisi Suomen historian pahimmat työttömyysluvut riittäneet, niin Riik
      Maailman menoa
      18
      2805
    7. Rakastan sua mutten uskalla jutella sulle

      Kumpa sä näkisit tämän viestin❤️ Kaipaan sua vaikka oot välillä ihan lähellä mutten saa sanottua sulle enää mitään. Ujos
      Ikävä
      122
      1337
    8. Mihin rakastuin sinussa?

      Rakastuin siihen, miten katsoit minua Rakastuin siihen, miten hymyilit minulle Rakastuin siihen, kuinka hyväksi sait its
      Ikävä
      63
      1260
    9. Mistä tietää että mies on kiinnostunut?

      Millaisista merkeistä olette huomanneet?
      Ikävä
      90
      1134
    10. Anssi Heikkilä umpirehellisenä - Rankka yö TTK-yllätystippumisen jälkeen!

      Minkä parin tai kenen olisi mielestäsi pitänyt tippua TTK:sta? Tämä oli kyllä todellinen yllätys, että Mira Luoti ja A
      Tanssii tähtien kanssa
      15
      1131
    Aihe