Koronan jälkeen

Anonyymi

Koronaa ennen povattiin uutta nousua, ja herätystä. Koronasta povattii, kun se sitten tuli, niin maailmaloppua. Kun korona ei sitten lähtenyrkään, niin sitten alettiin puhua herätyksen sateesta, ja kuinka tulee uusi nousu.

Sitten alkoivat rokoteryöpyt. Huom, vasta Astra-Zenekan (alkujaan ruotsalainen firma) rokotteen kehityksen jälkeen. Putinin Sputnikit olivat toinen lukunsa, ei kun rapakon takaa alkaa kuulua uutisia "omasta", niin niihin tartutaan. Sitten nostetaan vuosien takaiset rokotesalaliitot ja "lääkärit" kutsutaan kirkkoihin puhumaan rokotteiden vaaroista. Nyt on jo vallallaan puhe rokotteesta pedonmerkkinä. Petri Paavolat, nokialaiset, Bileamin aasit ja muut kumppanit yhdessä TV7:n ja koko menestysteologisen apostoliston kanssa maalaa kuvaa rokotteiden maailmanlopusta.

Vuosi on 2022. Viime vuonna, pitkälti rokotteiden ansioista Covid-19 pandemia on saatu nitistettyä. Muutamat maat, kuten Brasialia ja Etelä-Afrikka kärsivät vielä satunnaisista paikallisista tartunnoista. Lentoliikennen, yöelämä, ravintolat, sukujuhlat, matkustaminen ja seurustelu kosintoineen ja avioliittoineen on palannut.

Vaan muutosta onkin tapahtunut. Helluntaiseurakuntia lakkautetaan, rokotekriittiset maailmanlopun uskossaan ovat asettaneet kiihkonsa koetinkiveksi (toisin kuin Jeesuksen). Ihmiset lähtevät. He lähtevät pois, he ja heidän lapsensa ja lastensa lapset. Eivät kaikki lähde, eivät kaikki lähteneet vartiotornistakaan. Paavolan maailmanloppu venyy, ja Saulus-lähetyksestä tulee uusi Koivuniemen kustantamo.

Menetys ei jää kuitenkaan edellämainittuun. Karismaattinenkristillisyys on leimaantunut salaliittoteoreetikkojen pesäksi, joka ei kuunnellut edes oikeita uskovia lääkäreitä, kuten Päivi Räsästä. He pistivät toivonsa amerikkalaisen mainosmiehen sanaan, samoin kuin tekivät heitä edeltäneet sukupolvet, tosin "kristillisen tieteen", Jehovan todistajuuden ja muiden "herätysten ja "totuuksien" nimessä. Samalla rukoushuoneet rappeutuvat, nuoret kasvavat ilman uskoa ja Sanalle uskolliset ja varautuvat saavat pysyvän lomman. Tämän lommon he, ja koko uskovien yhteisö saa omilta veljiltään. Miksi? Dollarin tähden.

Mitä teette te Paavolat, Aasit ja TV7? Mitä teette kun korona loppuu, kun pedon merkkiä ei tulekaan, ja kun kätenne ovat kuolleiden rokottamattomien veressä? Teettekö kuten Koivuniemi, Joseph Rutheford? Te tiedätte kenelle te vastaatte.

0

53

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

        Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam
        Maailman menoa
        249
        14234
      2. Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa

        Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu
        Maailman menoa
        63
        7235
      3. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

        10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
        Maailman menoa
        203
        7015
      4. Kela maksoi etuuksia 17,3 mrd. eur, yritykset sai 10,6 mrd.

        Tuohon päälle vietiin vielä palkansaajilta työeläkeloisille 27,5 miljardia euroa. Etenkin Suomen Sosialistiset Yrittäjä
        Maailman menoa
        41
        5049
      5. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

        vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
        Maailman menoa
        111
        4829
      6. Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

        kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju
        Maailman menoa
        75
        4694
      7. Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen

        Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos
        Maailman menoa
        80
        4405
      8. PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT

        * * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *
        Maailman menoa
        19
        4381
      9. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

        Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
        Maailman menoa
        75
        4142
      10. Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt

        viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta
        Maailman menoa
        102
        3938
      Aihe