Montako kassakaappia keskimäärin on talonpojilla

Joissa säilytetää maataloustukirahoja joita taas tvssä lisää urputetaan ministeri keskustassa.
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

No se hieman vaihtelee. Aika suurestikkin. Jos tarkoitat Björn Wahlroosin ja Antti Herlinin tapaisia niin useampia kassakaappeja löytynee. Mutta ei Ruikonperä Topilla oo kassakaappeja. Vanaha vuoje 1965 takatuuppari avovalametti, vajjaa viis hehtaaria vilijeltävvää, ja par kolome kantturata navetassa. Mut mahtoaha puota tuoho poikai vällinni monelaista vilijelijjää.

Äänestä

Naapurilla aika iso. Pultattu oikein lattiaan. Painaakin useita satoja kiloja.

Äänestä

Mene ap kouluun, jotta oppisit edes välttävästi kirjoittamaan.

Äänestä

Kolme on jo täynnä niin nyt pinotaan asekaappiin.
Haulikot ja kiväärit roikkuu sarvissa, mukavasti käsillä, joten turha tulla norkoilemaan.
Keskimäärin - kyllä se suunnilleen sama määrä taitaa olla.

Äänestä

Näyttää kassakaappi jo pullistelevan kun liioilla hilloilla on uusi maasturi ja traktorikin ostettu.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Joissa säilytetää maataloustukirahoja joita taas tvssä lisää urputetaan ministeri keskustassa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu