ja positiivisten osuus on nopeassa nousussa.
Testien määrä on pudonnut yli 40 prosenttia viikossa
7
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Hienoa, että jaksat olla positiivinen.
- Anonyymi
Ei voi tosiasialle mitään.
- Anonyymi
Voi vain arvailla puuttuuko todellisemmista tartuntaluvuista peräti 40 %(?)
- Anonyymi
Tai sitten oireet ovat vähentyneet joten tarvetta testaukseen ei ole.
- Anonyymi
Testien määrä ei kerro paljoakaan. Testiin mennään jos on oireita. Jos ei, testiin ei mennä. Ei minuakaan ole koskaan testattu, kuten ei montaa muutakaan.
- Anonyymi
On turha vouhottaa muutaman päivän pienistä lukemista Suomessa, kun muualla maailmassa on selvää nousua tartunnoissa. Jokainen voi tarkistaa asian tuolta:
Worldometers.info sivuilta joissain maissa Pääsiäispyhien viive näkyy toisissa ei.- Anonyymi
Osassa maailmaa on nousua, osassa laskua. Ja kuolemissa ei pahemmin nousua ole ja ollaan kaukana huippulukemista.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi675927Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan3495749Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä934731Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y122235Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!
Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva182048Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu521952Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont431870Martina vuokraa yksiötä
Nyt on tarkka'ampujan yksiö vuokrattavana 800 e. Toivottavasti löytyy hyvä asukas.2511211Jokaisella tytöllä on supervoimansa
Millaisia ajatuksia artikkeli herättää? Mainos: Dove | ”Itsetuntoni oli ihan romuttunut” – Peppina Rosén haastaa tavan2031114Voi kauhiaa: keikkapaikat keikahtavat juopottelun puutteessa!
Vai ei tule rahaa artistille viinanmyynnin vähennyttyä. Missähän muualla kannattavuus korreloi myrkyn imemismäärän ka641061