Brasilialainen virusmuunnos parahiksi

tulossa suomeen kun rajoja avataan....hyvin menee....kohta kuolee porukkaa urakalla suomessa.
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Tuskin, mutta olihan tämä jo odotettavissa, että pitää esitellä maailmalle uusi vaarallinen koronan variantti ja löytää lisää syitä jotta rajoituksia voidaan jatkaa ja tiukentaa jmaailmanlaajuisesti ja ihmisten perusoikeuksia polkea pelottelun avulla. Ei tullut ainakaan minulle yllätyksenä. Aavistelin jo jotain tällaista.

Äänestä
  • Jep, opposition persut ja kokkelit eturintamassa olivat vaatimassa, että mitään rajoituksia ei saa olla, vaan kaikki kapakat yms. pitää olla kokoajan auki, no tässä lievää osoitusta jos kaikki olisi ollut Orpon ja Halla-Ahon vaatimuksen mukaan auki, paljonko on paljon?

    Paluu normaaliin lykkäytyy todennäköisesti hamaan tulevaisuuteen, sillä Brasilian nuorillekin vaarallinen ja erittäin tarttuva P.1-virusmuunnos lisääntyy jo Ruotsissa, ja on vain ajan kysymys, koska se rantautuu Suomeen. Joko jo keväällä tai viimeistään syksyllä. Seuraava aalto nousee ja tämä P.1-muunnos ohittaa jopa sairastetun covid-19 taudin antaman tai rokotteen immuniteetin. Kokoomuksen idea rokotepassin mahdollistamasta ryhmäytymisestä ja matkailusta on siis kuolleena syntynyt idea.

    AFP: Brasiliassa koronaviruksen takia tehohoidossa on nyt enemmän nuoria kuin vanhoja
    https://yle.fi/uutiset/3-11879264
    Viime kuussa alle 40-vuotiaiden määrä tehohoidossa ohitti vanhemmat ikäluokat.

    Äänestä

Tai sitten varaudutaan siihen että rokonarokote alkaa tappaa ihmisiä ja väitetään syyksi jotain uutta muunnosta jta vastaan hiljan laitettu piikki ei suojannutkaan. tai muunnoksia väitetään olevan liikkeellä jotta on syy testatauttaa kansalla toisenlaisia rokotteita

Äänestä

Tämä koko koronakriisi lienee savuverho uuden maailmanjärjestyksen aikaansaamiseksi. Tauti on varmasti todellinen ja siihen on oikeasti kuollut monia ihmisiä, mutta enemmistölle se ei ole hengenvaarallinen. Tilannetta tarkoituksella dramatisoidaan ja liioitellaan, jotta saadaan ihmiset pelokkaiksi ja tottelemaan.

Äänestä
  • Ei tunnu uskottavalta,että turhaan dramatisoidaan, kaikkialla maailmassa suuri enemmistö ihmisistä tajuaa, ettei tämä ole leikin asia,eikä mikään läpihuuto juttu.

    Muuntuvuus vaarallisella viruksella on huippuluokkaa ja alkaa tuntua siltä, että alkuperää salaillaan? Voisi hyvinkin olla bioaselaboratorion huipputuote?

    Jos on lähtöisin lepakoista, mistä se lepakoihin tuli? Kiina salailee jotain, missä viipyy WHO:n lupaamat tarkemmat tutkimukset, vai onko ostettu hiljaiseksi?

    Aika paha taakka tämä on ihmiskunnalle ja pysyy varmasti vielä pitkään sellaisena, usko rokotteiden voimaankin horjuu ja erityisesti niiden mahdolliset pitkän aikavälin haitat mietityttää, vaikka tulikin otettua piikki.

    Äänestä

Koronatauti on satua

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

tulossa suomeen kun rajoja avataan....hyvin menee....kohta kuolee porukkaa urakalla suomessa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu