Eilen illalla jälleen kerran sameaa virtsaa, join paljon ja virtsa täysin kirkasta. Yöllä vähän palelua ja vilunväristyksiä, ei kuumetta. Aamulla vein virtsanäytteen labraan, jonka tuloksia odotan. Virtsa on taas ihan normaalia, eikä muita oireita ole pienen väsymyksen lisäksi.
Nyt vähän epäilen voiko minulla olla virtsatulehdus vai ei, kotona minulla on jo etukäteen määrätyt antibiootit. Yleensä kun minulla on tulehdus, on samat oireet, mutta virtsa pysyy sameana juomisesta huolimatta. Kreatiiniarvo on 51 ja olen nainen 32v.
Täytyykö tässä pelätä jotain että tulee sepsis hoitamattomasta virtsatulehduksesta? :( onko muita neuvoja tai kokemuksia?
Samea virtsa
Anonyymi
2
1305
Vastaukset
- Anonyymi
Ja nyt mietin myös sitä, kun olin juonut vettä ennen nukkumaan menoa aika paljon, voiko virtsa olla niin laimeaa ettei siinä näy bakteerit? Edellisestä virtsaamisesta 7h näytteenottoon.
- Anonyymi
Jos nyt oikein ymmärsin kun luin kannasta, leukkarit oli koholla virtsassa, mutta viljely puhdas. Eilen illalla oloni huononi ja olin varma että on tulehdus, joten aloitin kolmen päivän antibiootin. Olo koheni heti kun lääke alkoi vaikuttamaan ja väsymys tiessään, miten mahdollista, jos minulla ei sitä tulehdusta kuitenkaan ole? Osaako joku sanoa mitään? :(
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 713095
- 922865
- 512105
Mietin että
Onko tästä enää paluuta entiseen? Ainut asia joka päiviini toi taannoin iloa, oli meidän yhteinen hassuttelu ja huumorin201565- 151349
Nyt rupeaa löytymään talonmiestä ja muuta sankaria hallipaloon
Kyllä on naurettavia juttuja tuossa paikallislehdessä, että saa tosiaan nauraa niille..51328Aaamu on täällä taas!
Hyvää ja rauhallista työpäivää rakkauteni. Kunpa vaan hymyilisit enemmän. Toivon, että joku kaunis päivä kanssani et vaa131301Tajusin vaan...
Että olen pelkkä kroonistunut mielisairas. Olen sairauspäissäni luullut itsestäni liikaa. Luulin, että olen vain korkein131273- 181250
Noin ulkonäkö-jutut ei multa
Nainen, koskaan en ole kirjoittanut siitä mitään ilkeää. Ei kuulu tapoihin241232