Yli-Viikarikosvyyhti

Valtion mätä on noussut jo hampaiden korkeudelle, jopa Vauva.fi on näköjään saanut ohjeistusta, miten mielipiteitä asiasta suodatetaan.
Elämme rikollisvaltiossa. Valtion viralliset toimijat on t o d e l l a k i n verkostoitunut yhteen, joten mikään ei muutu. Oksettavaa.
9<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Vauvassa meni joku rikki, kun valtion rosvopapat ja - mummot ovat valokeilassa rahasäkkeineen.

Äänestä

Kannuustaa hakeman valtion työpaikkoja, jossa duunit on viikaroitu kavereille ja perheystäville. Nyt sitten jos siellä joku paikka avautuu myös ulkopuolisille, niin siihen pitää palkata matu.

Äänestä

Kaikki pussit ei saa käyttää minigripnimeäkään. Kun sisältö mätänee se näkyy.

Äänestä

Vauva-sivusto/lehti on jo pitkään ollut täysin isänmaaton. Sensuroinut kaiken valtamediavastaisen ja valassaolevien vastaiset mielipiteet sekä linkitykset.

Äänestä
  • Mitä ei salli Pietarin trollien kirjoituksia. Pyhä kaalisoppa!!!

    Äänestä

Noita "yliviikareita" löytyy varmaan muistakin virastoista. Virkamiehen kululaskut on julkista tietoa ja niistä saa kopiot ihan kuka tahansa julkisuuslain mukaisella asiakirjapyynnöllä, tai ainakin pitäisi saada.
https://www.finlex.fi/fi/laki/ajantasa/1999/19990621#L3P9
Minulla on yksityinen tutkinta Kelan osalta menossa mutta eivät ainakaan vielä ole lähettäneet pääjohtajan kululaskuja vaikka yli 2 viikkoa sitten niitä pyysin sähköpostilla. Omaa nimeäni en tietenkään kertonut.

Äänestä

Tarkkailkaapa Pöystin puheita. Onko mies ihan terve?

Äänestä

Eihän koko Vauva-palsta edes toimi. Liekö sen takia ajettu alas koko palsta?

Äänestä

Tuo VTV on pelkkä jäävuoren huippu. Sama mädätys on läpi koko Valtionhallinnon.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Valtion mätä on noussut jo hampaiden korkeudelle, jopa Vauva.fi on näköjään saanut ohjeistusta, miten mielipiteitä asiasta suodatetaan.
Elämme rikollisvaltiossa. Valtion viralliset toimijat on t o d e l l a k i n verkostoitunut yhteen, joten mikään ei muutu. Oksettavaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu