Tämänpäiväinen simpson jakso "karjunkaataja" jätettiin näyttämättä tekstitysongelmien vuoksi.
Tilalla näytettiin kolmannen tuotantokauden jakso "kirjeystävä", joka esitettiin myös aamulla sub tv:llä. Kiitokset suomentajalle!
Jakso skipattiin tänään.
7
1519
Vastaukset
- mtv3 sucks
Siis kyllä ärsyttää se kolmosen toiminta! Ensin pitää jättää salkkarit jääkiekon takia pois ja sit vielä uus simpsoneitten osa! Ois voinu ees näyttää sellasen osan jota ei ois pitkään aikaan tullu subilta eikä kolmoselta. Järkevää näyttää sama osa parin tunnin välillä. Hankkisivat sinne suomentajan joka osaa hommansa ni ei tarvis tollasia yllätyksiä järjestää..
- tuliha se
nii tuliha se karhunkaataja tänää eli 24.4 sunnuntaina.. ne vaa vaihto paikkaa! siis kirjeystävä ja karjhunkaataja ne ois kuminki tullu! joten mitä välii tuliks ne eri päivinä!
- Ace
Olisivat näyttäneet minkä tahansa muun jakson kuin sen mikä tuli samana aamuna subtv:ltä.
Sanoinkuvaamaton ärsytys!- voihan vitalis!
Ihan alkoi tosissaan ärrrrrrrrrrrrrsyttää.
- TuppeZ
Voi voi teitä.Suuren Simpson fanina tykkäsin että tuli vanha jakso koska se ei ole nauhalla vielä(yhteensä jaksoja nauhalla n.145 jaksoa).Olen kyllä nähnyt sen aiemminkin.Mutta mtv3 joutuu maksaan joka jaksosta eli kyllä tulisi kalliiksi etsiä joku toinen jakso ja myös se aamun jakso oli valmiiksi tekstitetty.
- teknisillä ongelmilla
on tekemistä jaksojen suomentajan kanssa? Kysyy nimimerkki Epätietoinen.
- L.. a A. na
Mistä oot saanut päähäs että maikkarilla oli teknisiä ongelmia?
Syynä näyttämättä jättämiseen oli kyseenomaisen jakson tekstitysongelmat.
Maikkarilla ei ollut mitään teknisiä ongelmia, vaan suomentajalla oli ilmeisesti jääny suomennokset kesken tai jtn.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä1012180Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.3021980Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht1111950Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3441781Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.2091637- 341415
Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii291225Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em941143Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤701130- 511077