En missään tapauksessa ota rokotetta ja nostan oikeusjutun jos rokottamattomuus estää toimitsijana toimimisen.
Vaalitoimitsijana en ota rokotetta
Anonyymi
6<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Voiko oikeesti rokottamattomuus estää vaalitoimitdijana toimimisen?
Parempi olla ottamatta, koska se rokote tappaa. Otin ekan mutta toista en ota, selvitettyäni rokotteen ainesosia. Yksi aine on sama millä kuolemantuomiot laitetaan toimeen. Aiheuttaa syöpää jo parin vuoden päästä. Mutta asiasta ei saa puhua. Tulevaisuus näyttää.
Jos vedät ankarasti alkoholia niin saat suojan tauteja vastaan. Näin on isommat pojat kertoneet.
Eikö vaalivirkailijoiden pitäisi olla henkisesti tasapainoisia? Miten tulokseen voi luottaa jos virkailijoina on erilailla häiriintyneitä ja epätasapainoisia häiriköitä?
Etkö siis pese käsiäsikään ikinä, etkä ikinä leikkaa varpaankynsiäsikään?
Älä nyt höpötä. Otat rokotteen tai sitten et ole vaalivirkailija a.
Voit haastaa valtion oikeuteen, mutta sinut nauretaan ulos käräjäsalista, jos nyt yleensäkään ottavat juttuasi käsittelyyn. Tai voihan ne ottaa jutun tuomioistuimeen, mutta päättävät sitten miekkariin passittamisesta.