mitä kautta voi hakea tuonne`?
Ukrainaan sotimaan...
Anonyymi
5<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Vapaaehtoisena Venäjän armeijaan.
Menet vaan Azov- pataljoonaan, siellä ne natsit on.
Ei sinne varmaankaan tarvi ensin mitään cv-papereita lähettää. Ota pyssy kainaloon ja hyppää lentokoneeseen. Kaipa sieltä jotakin kausitöitä löytyy.
Kummalle puolelle?
Venäjän puolelle pääset Wagner joukkoihin ottamalla yhteyttä Putinin kokkkiin jewgeny Rigozhin, Iin saat palkkaa 700 € kk, ja äitisi saa soiton tuntemattomasta numerosta , poikasi on kuollut ja pulelu loppuu siihen eikä koskaan vastaa.
Haluat Ukrainan tueksi armeijaan, pitänee ilmoittautua Ukrainan puolustusministerioon,
Kielitaito englanti on varmaan suotava.
Ukraina tullaan miehittämään. Kuten smolenskiin Putinin pommittama Puolan ptöresidentti kazinski sanoi, että kun kaasuputki 1 on valmis venäjä aloittaa sodan ukrainaan.
Kun kaasuputki kaksi on valmis (Fortum rakentaa rosatomin bulvaanina sitä) [suomen kurkulle sotilas putkeksi)] jolla skadianvia erotetaan euroopasta, siten että Skandinaviaan tuleva laivaliikenne Itämerellä pysäytetään, ruoka ja muut laivat ohjataan kalingradiin ja viher oiiperätjien linjassa Oma karja on tapettu ja siirrytty sademetsistä rqibatuilla pelloilla kasvatettuun saassteiseen soijaan ja linssiin, joten jos äänestämme mitä tahansa vasemmistoa, ruuan oma varausuus tarkoituskella tapetaan, että Suomi joutuu antautumaan 3 pv hyökkäyksen alettua, koska kaasu eli sotilas putkea valvoo 500 km kantomatkan sukellus veneet jotka nousee pintaan pysäyttämään aseilla Skandinaviaan tulevat ruokalaivat.
Kiitos Lipposen ja Halosen venäjä sympatiooden je vesi alueen antamisesta pakun allekirjoituksella venäjän kaasuputkea varten salaa suomalaisilta 17 neliökilometriä. Eli kiitos siitä että Suomessa on aina ollut leninistisia kommunisteja aate miehia sossikoista sinisalolaisiiin ja viherisiin, jotka tahallaan tekevät tekoja jotka katkaisee Skandinavian euroopasta venäjän etupiiriin.
Ukrainan sodan alettua sanottiin : anna meille suomi.
Edesmennyt kazinski [oli sisäpiiri tietoa] sota ukrainaan alkaa ensimmäisen kaauspitken valmistuttua kuten kävi
Sa sota suomea vastaan alkaa toisen kasusputken valmistuttua,eli sotimaan pääset heti kun kaasuputki Saksaan on fortumin tekemänä valmis,puuttuu 90 km.
Fortum toimii kaauputkessä venäjän zaspromin bulvaanina ja fennnovoimassa pääaäsia bulvaanina rosatomin rakentamisessa, koska sähkö auto ja siihen siirtyminen. Tekee suomen sidoksiin venäjän ydin energiaan ja joka niemen notkossa on maapallon saastuttavinta plutoniumia, jota syntyy sähköauton latauksessa.
Polttomoottori on viher auto sähköautoon verrattuna, siksi jokaisen viher piipertäjän tulee panna sähköautonsa latauksessa syntyneet ydin jäte tynnyrinsä omien lastensa leikkikentän tai perua pellon alle, kun nyt muka räjähtävät ydinvoimalat on niin super turvallisia ja ydin jätteestäkään valehteleva viher vasemmisto ei puhu kertaakaan, eli he ovat rosatom äänitorvia venäjän agentteja, jotka ajaa rosatomin ja Venäjän etua valehdellen suomalaisille sähköauton lataus ydinjätteestä.