lupasi nyt nuorille 20 000€ per/pää?
SDP:n vappupuhe oli kun
Anonyymi
993
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Koska ylimääräistä rahaa on jaossa äänestämällä SDP:tä, jokaisen kannattaa alkaa demariksi.
Vappusataset, vappusataset kilvan leijailee, sote alla saapasten laulaa lauluaan...
no, saas nähdä nokittaako vihervässyt kymppitonnilla
Harakka harjoittelee Wappupuhettaan tulisieluisesti;
https://www.youtube.com/watch?v=vcvjOBtwOT0
Harakka näköjään lopettanu tukkansakin värjäämisen kun se alkuperänen väri pääsee esiin!?
Ajatteleeko tuolla ÄSDEEPEESSÄ kukaan mitään ja onko sen toiminnassa mitään johdonmukaisuutta ja logiikkaa?
Sanna on rokotepassin suhteen hirveän huolissaan tasa-arvon toteutumisesta MUTTA kun kyse on rahan jakamisesta niin kukaan ei tunnu kantavan siitä mitään huolta että kaikki olisivat tasa-arvoisessa asemassa kun niitä rahoja jaetaan!
”Sanna on rokotepassin suhteen hirveän huolissaan tasa-arvon toteutumisesta...”
Anteeks!?
Ai on? Jos uusimaalaiset kultamunaset ja turkulaiset pelkät munaset pitää rokottaa ennen muuta maata, niin sekö nyt sit on sun mielestäsi sitä tasa-arvoisuutta vai?
Ethän sä edes ymmärrä mistä puhutaan!
Antti osti eläkeläisten äänet satasella ( jota tosin ei saatu ), Sanna pisti vähän paremmaksi. Meneekö nuoret nyt tähän samaan ansaan, toivottavasti ei.
Mitähän demarit vielä ehtivätkään keksiä vabbulystiksi? Pari viikkoa aikaa.
Iskeviä ja kansaanmeneviä ehdotuksia kenellekään?
- Suomi saamassa EU tukipaketista 7 miljardia tukea plus useita huippuvirkoja Brysselin palatsiin! - vabbuviihdytysmallia a SDP, Vihr, Vasemmisto . . .