Perussuomalaisten suuri Exodus - Exodus Prima Fennica

Päästä minun kansani vapaaksi; sanoi Mooses Faaraolle! Jos et päästä niin lähetän joukon vitsauksia kirottuun maahasi! Näin myös jumalan pyhän karitsan veren uuden liiton valittu kansa, Perussuomalaiset johdatetaan pois pyramidien maasta kohti perustusalissa luvattua tasavaltaa.
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kaikella on latinan kielinen nimi. Ehdotan Perussuomalaiselle lajille nimeksi Priima Fennica, joka tarkoittaa Ensimmäinen Suomalainen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Päästä minun kansani vapaaksi; sanoi Mooses Faaraolle! Jos et päästä niin lähetän joukon vitsauksia kirottuun maahasi! Näin myös jumalan pyhän karitsan veren uuden liiton valittu kansa, Perussuomalaiset johdatetaan pois pyramidien maasta kohti perustusalissa luvattua tasavaltaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu