persut taas yrittää vastustaa tällaista. Mutta eihän Marinin sosialistihallitus ole yrittäjäystävällinen, se on todella huomattu.
Persuissa on paljon yrittäjiä, kun taas vasemmistolaisissa ei, ei riitä vasurien kyvyt ja halut yrittämiseen. Täälläkin nämä vassarit ovat kaikki Kelan elättejä.
Persuissa on paljon yrittäjiä, kun taas vasemmistolaisissa ei, ei riitä vasurien kyvyt ja halut yrittämiseen. Täälläkin nämä vassarit ovat kaikki Kelan elättejä.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Marinin hallitus tuhoaa Suomea.
Kun kaikki ovat yhtä köyhiä on tasa-arvo saavutettu. T: Vasemmisto
Sinä sen sanoit.
Vihreä Siirtymä iski jälleen ! Lopetetaan vanha ja uus jätti tulee tilalle ! Porukkakin vaihdetaan siin samalla . Ruotsissakin kirotaan varmasti . No Mariini vois ottaa 20 miljardia lisää lainaa ja puoli milliä jokaiselle käteen että pärjäilkää , ainiin kaikille työttömille sama ! Niin matut saakin jo osansa lomaillessaan !
Persujen kannattaisi kysyä Stora-Enson johdolta, olisiko jokin hallituksen toimenpide estänyt tehtaiden lakkauttamisen. Veikkaan, että vastaus olisi se, että tehtaita ei lakkauteta, jos valtio ottaa kontolleen tappiot. Kun tuote ei mene ylituotannon takia kaupaksi, vaihtoehdot ovat vähissä.
Pitäs sattua juuri ennen vaaleja,kiusallinen juttu kertakkiaan hallituspuolueille, uusia työpaikkoja pitäisi syntyä mutta uusia työttömiä ja lomautettuna.Vieläkö tuleei kokoan lisää.
Stora-Enso on hurrien omistuksessa, MetsäSerla on enemmän suomalainen. Metsä Groupin Kemin biotuotetehdas on valmistuessaan pohjoisen pallonpuoliskon tehokkain puuta jalostava laitos. Kyseessä on Suomen metsäteollisuuden historian suurin investointi,
Persun+mielestä+ilmeisesti+hallituksen+pitäisi+laittaa+suomalaisten+rahat+kannattamattomaan+paperin+tuotantoon+eli+tukea+paperiteollisuutta.+Tämä+voisi+toimia+hetken+aikaa,+mutta+kun+kysyntä+laskee+joka+vuosi+yli+15+%,+varastot+olisivat+hetkessä+täynnä.+Siitä+saisi+persut+taas+aiheen+syyttää+hallitusta.+Tämä+on+sitä+persujen+isänmaallisuuta.
Persu hlöttää taas paskaa tapansa mukaan. Ei hallitus tai mikään puolue sulje tehtaita, van omistajat!