on lähestynyt siviilialusta kohden ja yrittänyt ajaa päin tai aloittanut tulituksen Nord Stream putkenlaskija alusta kohtaan.Tämä provokaatio olisi tapahtunut kansainvälisillä vesillä.
Juuri uutisissa että puolalainen sota-alus
Anonyymi
7<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Tuo putki pitää räjäyttää hevonvittuun
Putki on ylittänyt punaisen viivan ja se on poistettava
Lähteesi on täyttä sontaa tuottava Venäjän trollauskanava. Mutta ei siinä mitään jos uskot siihen....hehehehee
https://forsided.com/about-us/
Tuossahan on mukana paitsi venäläinen propagandamedia, niin myös Suomen pahimmat roskajulkaisut mm mv-lehti, josta et varmasti löydä yhtään ainoaa totuuspohjaista artikkelia.
Jos joku nuo ottaa vakavasti, niin hän ei ole miltään osin vakavasti otettava, vaan täysi typerys ja pelle
Polakit sotajalalla Venäjää vastaan.
Luetko sinä Venäjän uutisia? Ja uskot niihin? Oikeastiko?
Kiitos sinulle valeuutisinesi ja disinformaatio vaikuttamisestasi. Taas monen mielipide vahvistui huomaamaan Venäjän pahantahtoisen hybridivaikuttamisen todellisuuden.
Nato, here we come.