https://www.mtvuutiset.fi/makuja/artikkeli/juhla-mokan-pakkauskoko-pieneni-puolella-paulig-kahvin-ystavat-ovat-tata-toivoneet/8123542
Minä en ainakaan ole toivonut pienempää pakettia.
Tämän takana on vain halu saada nostaa kahvin hintaa.
Uuden pienemmän paketin avulla on helpompi sotkea hintaa.
Juhla Mokan koko pieneni ja hinta nousi
9
1078
Vastaukset
- Anonyymi
Saludo paketti muuttui jo aikoja sitten 450 grammaiseksi, mutta hinta pysyi samana.
- Anonyymi
Juu Suomen helppo-heikit huomas et se sama mikä skulas sätkätoppien kanssa toimii vallan hyvästi varmaan myös muidenkin tuotteitten kanssa? :/ Ja samahan se on noitten ravintelien pitäjienkin kanssa. Iso tuoppi ei ole enää ku 0,4 eikä puol litraa mikä se totustusi oli, mut hinta on pysy samana, tai ennemminkin vaan nous entisestään.
Tervetuloa ”markkinatalous”maa Suomen sosialistiseen neuvostotasavaltaan! :/
- Anonyymi
No nythän ne tekivät varsinaisen "Juhla mokan"...
- Anonyymi
"Pienemmässä pakkauksessa kahvin ehtii nauttimaan tuoreempana, jos kulutus ei ole kovin suurta, Kuusisto kertoo."
Voi voi kauhiaa..onko joku hienosteleva niiskunenä pahoittanut tästä laimenemisesta mielensä??
Minä juon yksin kahvini ja ostaisin vaikka kilon pakkauksen , jos hinta olisi halvempi. - Anonyymi
Ikivanha kikka, ahneet kauppiaat/ tehtailijat toivovat, että tyhmä kansa ei huomaa vedätystä mutta ... Tämä huijaussyndrooma esiintyy myös ravintola/ kahvila alalla, alussa tuotteet ovat laadukkaita mutta pikkuhiljaa tasoa lasketaan tietoisesti kautta linjan ja toivotaan, että vanha ns. hyvä maine kannattelee , mutta kun ei. Lopulta edessä on Stockmannit.
- Anonyymi
Juu Paulig saa kyllä pitää tunkkinsa! :/
Mut itseasiassa meikä on kyl jo jonkun aikaa ostanu noit pieniä paketteja. Ja prkl hyvää kahvia vielä onkin! :P Ja kilohinnaltaan joku puolet siitä mitä Pauligin sahanteroituspurut. Ja kaiken lisäks jopa LUOMUA!
- Anonyymi
JuhlaMokka pilattiin jo aiemmin "ikoni"Vesalalla. Ei jatkoon.
- Anonyymi
Onko makuvaihtoehtojen; Silkkinen ja samettinen rinnalle tulossa pian Juhla Mokka ”kusettaminen”?
Nimim: Aikaansa seuraava kuluttaja - Anonyymi
Nämä Suomeen sata vuotta sitten rantautuneet siirtolaisyrittäjät ( Fatser, Paulig, Berner jne.), joita aina kovasti ylistetään yrittäjyydestä, ovat kusetuksen mestareita. Luotetaan liikaa vanhaan brändiin mutta laatu on bulkkia, esimerkkejä löytyy lukuisia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nasima löi Jussille luun kurkkuun
Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse5559198Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"
jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r1656294Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos3815350Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa
SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli724831Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta
Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s1014443Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta1664103SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat
Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha2064047- 1072211
- 1141578
- 531116