Ja kunnianloukkauksiin. Vehkoon tapaus osoittaa, kuinka sairaita toimittajat ja heidän vaatimansa oikeutukset ovat. Toimittajat yrittävät olla Jumalan yläpuolella.
YLE puolustelee Vehkoon oikeutta Räksytykseen........
Anonyymi
12<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
YLE on Punainen. Tämä pitää täysin paikkansa.
Vehkoota puolustellaan milloin uutisisssa, milloin oikein erikseen tehdyissä ohjelmissa, kuten YLE-punikkien viimeinen sana ohjelmassa.
Samaa ohjelmaa toistetaan eri vuorokauden aikana eri päivinä mahdollisimman paljon katselijoiden aivopesemiseksi.
Puolustellaan ja vaaditaan, että toimittajilla on sananvapauden journalismin nimissä oikeutus räksyttää ja loukata toisten kunniaa, kuten tämä patavihreän Vehkoon tapaus osoittaa.
Toimittajat on sadisteja luonteeltaan.
Onko tämä Johanna Vehkoo se vitunvirkkaaja?
Juu toi show kyllä taas kerran osotti et kuinka kaistapäisiä noi suvakit on, jopa tota demla-lakimiestä myöten!? :/
Jos sekään ei muka ymmärrä edes sitä että mitä eroa kunnianloukkaus lain kannalta on kutsua jotain ”[joksikin]” tai ”vitun [joksikin]”!? Sama jos mulla olis joku tuttu hinttari, joka on julki sellai, ja mä tervehtisin sitä että ”Mitä homo?” verrattuna siihen jos mä urveltaisin kännipäissä jollekin tuntemattomalle hinttarin olosella kapakassa että ”vitun HOMO!”.
Vaikeeta?
Vielä huvittavampia oli ton koko köörin rinkirunkkaukset, että: ”No kyllähän sitä Lokkaa pitäisi saada haukkua miksi tahansa, koska sekin haukkuu muita! *yhyy byhyy* ”
Ai miksi pitäisi? Jos maassamme on lain silmissä yhtäläiset oikeudet ja ihmisoikeudet jopa murhamiehillä, niin miksei sitten muka haukkujilla? Ai koska: Eri asia, koska väärä ideologia?
Petters-sonni vetäs kyllä pohjat sillä, et väitti että ”Se on nämä natsit kun näitä oikeusjuttuja tehtailee!” vaikka pelkkiä persujakin on jopa TUOMITTU jo joku tusina, ja toimittajia yksi ainoa! :D Toinen ajatustonavointi oli toi että ”tämänkaltaiset oikeudenkäynnit rajoittavat lehdistön vapautta *blaa-blaa* ” ... no ja VITUT rajoita! Ne rajoittavat vaan sitä ettei toimittajatkaan ole lain yläpuolella, edes vapaa-aikanaan, ja saa sanoa ihan mitä tahansa kenestä tahansa! Kyllä se on kunnianloukkaus toimittelijankin tekemä kunnianloukkaus!
Mitä toimittajia nuo ylelläkin on?
Tampereen yliopiston vihervasemmistokasvatteja vaiko Laajasalon opiston käyneitä?
Se "oikea puoluekirja" oikeuttaa ns.asiantuntijaksi pakkoveroYLEEN.
Juu ja koska YLE on maailman vastuullisin media, niin onneksi paikalle oli kutsuttu myös Lokka, tai ainakin joku muu kuin vihervassari? :) ... Ai ei ollutkaan? Taas pääs vaan ”unohtumaan”, vai?
Noh! Onhan tota vassareitten rinkirunkkailua aina ”hauska” seurata! :) :/
Kyllähän se tiedetään, että on puolueen jäsenkirjasta kiinni, kenellä on sananvapaus ja kenellä ei.
Ja valheiden suoltaminen on erityisen suotavaa, siihenkään ei saa puuttua jos valehtelijalla on oikean värinen jäsenkirja.
Korkeimman oikeuden vitun natsit tekivät vain rajanvetoa sopivalle kielen käytölle ja kunnianloukkauksille.
Tulleekohan aamulla Ylen kaljut jälkiviisaat vääntämään naamaansa irvistys -asentoihin. Ja toivottamaan punaista uuttavuotta uudestaan ?
Puoltaako punikki-YLE kansanedustajan oikeutta siteerata Raamattua ?
Nythän voi laillisesti solvata myös suojattia.