Marski ja Hitler bestiksiä, onko Saarikko samaa.

Suomi taisteli Natsin aseveljinä vain liittoutumaa vastaan, mutta Saarikko taistelee kaikkia vastaan, valitettavasti jopa itseäänkin. Kepun kohtalo on kui Natsien aika unohtaa sekoilut, ainoa hyvä, "Haaveissain vain ootko mun"
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Oivoih, sydänystäviä kaikki, rakas Stalin oli koko ystävyysryhmän paras Suomi-ystävä.

Äänestä

Keskusta jos lähtee tukemaan punikkeja niin voi samalla haudata koko puolueen.

Äänestä

Nyt alkaa kohta kotona levitä vauhdilla, kun nämä rahanpalvojat jyllää.
Kaikki rajoitukset kokkarit ja persut haluaa purkaa, kun raha on ykkönen.
Ei ole tullut opiskeltua niin, että jotain olis opittu.
Saarikko on varsinainen jyrä.
Nyt alkaa kyllä mitta täyttyä todenteolla.

Äänestä

Koronaa vaan hakemaan niin ei tarvitse haaveilla talouden tasapainottamisesta.
Tietysti voi itse piiloutua ja antaa muiden menehtyä.
Yksityisille lääkäreille vaan, mutta omilla ei veronmaksajien varoilla.
Jotain pitää porvareidenkin maksaa, eikä aina olla ottamassa.
Vaikea uskoa miten hullu maa Suomesta on tullut.
Kehitysmaata heikompi kokkareiden ja persujen ansiosta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Suomi taisteli Natsin aseveljinä vain liittoutumaa vastaan, mutta Saarikko taistelee kaikkia vastaan, valitettavasti jopa itseäänkin. Kepun kohtalo on kui Natsien aika unohtaa sekoilut, ainoa hyvä, "Haaveissain vain ootko mun"

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu