Se on taas kerran todistettu, ettei kepulaisista hämmentäjistä ole kuin huussinalusen tyhjentäjiksi. Hallitukseen ei pidä päästää kepulaisia enää koskaan.
Kepu-Rökäleet on suuri virhe hallituksessa.
Anonyymi
6<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Luulisi jo oppi menevän perille. Kepulaisia ei pitäisi päästää kuin navettaan paskan luontiin. Puukkoa tulee selkään heti, jos on enemmän sakkia ja erehtyy selkänsä kääntämään.
Kun sanna pani palamaan kahdessa vuodessa 30 000 000 000 € velkarahaa se on NAISEN TYÖ.
Intersektionaalinen velkakuorma jota vihreät eivä ole maksamassa koska "velkaa ei tarvitse maksaa takaisin".
Jokainen työtön saisi Sannan miljardeista kerralla käteen 120 000 euroa, eikä tarvitsisi notkua te-toimistolla selittelemällä typeriin kysymyksiin vähään aikaan.
Tuolla summalla elää oikein jaettuna 6-8 vuotta, eikä tarvitse edes kitua.
Siitä "velasta" oli 21mrd€ vanhojen velkojen maksua jota tämä punamultahallitus ei ole ottanut. Vai syytetäänkö Marinin hallitusta myös vanhojen porvarijohtoisten hallitusten ottamien velkojen takaisinmaksusta? Lisäksi hävittäjämaksuja oli reilut miljardi euroa, jotka on sovittu jo aikaa sitten. Ja miljardeja on palanut Business Finland ym. elinkeinoelämän sossutukemiseen koronakriisin varjolla, joita hoisi kepun elinkeinovastuuministeri Mika Lintilä huonosti.
Hävittäjät ovat pikkulisä tuossa velka-sopassa.
Kähmintä on täydessä käynnissä hallituksessa. Mitäpä voisi kepulaisilta muuta odottaakaan.