Kepu-Rökäleet on suuri virhe hallituksessa.

Se on taas kerran todistettu, ettei kepulaisista hämmentäjistä ole kuin huussinalusen tyhjentäjiksi. Hallitukseen ei pidä päästää kepulaisia enää koskaan.
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Luulisi jo oppi menevän perille. Kepulaisia ei pitäisi päästää kuin navettaan paskan luontiin. Puukkoa tulee selkään heti, jos on enemmän sakkia ja erehtyy selkänsä kääntämään.

Äänestä

Kun sanna pani palamaan kahdessa vuodessa 30 000 000 000 € velkarahaa se on NAISEN TYÖ.
Intersektionaalinen velkakuorma jota vihreät eivä ole maksamassa koska "velkaa ei tarvitse maksaa takaisin".

Äänestä
  • Jokainen työtön saisi Sannan miljardeista kerralla käteen 120 000 euroa, eikä tarvitsisi notkua te-toimistolla selittelemällä typeriin kysymyksiin vähään aikaan.

    Tuolla summalla elää oikein jaettuna 6-8 vuotta, eikä tarvitse edes kitua.

    Äänestä

  • Siitä "velasta" oli 21mrd€ vanhojen velkojen maksua jota tämä punamultahallitus ei ole ottanut. Vai syytetäänkö Marinin hallitusta myös vanhojen porvarijohtoisten hallitusten ottamien velkojen takaisinmaksusta? Lisäksi hävittäjämaksuja oli reilut miljardi euroa, jotka on sovittu jo aikaa sitten. Ja miljardeja on palanut Business Finland ym. elinkeinoelämän sossutukemiseen koronakriisin varjolla, joita hoisi kepun elinkeinovastuuministeri Mika Lintilä huonosti.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Siitä "velasta" oli 21mrd€ vanhojen velkojen maksua jota tämä punamultahallitus ei ole ottanut. Vai syytetäänkö Marinin hallitusta myös vanhojen porvarijohtoisten hallitusten ottamien velkojen takaisinmaksusta? Lisäksi hävittäjämaksuja oli reilut miljardi euroa, jotka on sovittu jo aikaa sitten. Ja miljardeja on palanut Business Finland ym. elinkeinoelämän sossutukemiseen koronakriisin varjolla, joita hoisi kepun elinkeinovastuuministeri Mika Lintilä huonosti.

    Hävittäjät ovat pikkulisä tuossa velka-sopassa.

    Äänestä

Kähmintä on täydessä käynnissä hallituksessa. Mitäpä voisi kepulaisilta muuta odottaakaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Se on taas kerran todistettu, ettei kepulaisista hämmentäjistä ole kuin huussinalusen tyhjentäjiksi. Hallitukseen ei pidä päästää kepulaisia enää koskaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu