SDP uhkaa sivustollaan Kepua ankaralla kostolla. Sitä ei kerrota mitä sössöjen kosto pitää sisällään.
SDP sivulla uhataan jo Kepua kovalla kostolla !
Anonyymi
27<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 27
Vanhimmat
Jos keskusta jää tähän hallitukseen, niin sitä tullaan rankaisemaan vasemmisto vihreiden toimesta jatkossa, kun savu hälvenee, mutta kosto ei unohdu.
Ihmettelempä vaan että mitä Demarit aikovat tehdä sellaista mitä he eivät ole jo tehneet? Koko heidän olemassaolonsa on muutenkin yksi iso vitsaus.
Demarit ovatkin valehtelijoita.
Vihervasemmistolainen tapa on tekaistuilla syytteillä mustamaalata toisia, ettei oma valehtelu, varastelu ja rötöstely paljastuisi.
Tutut vihervasemmistolaiset meedioitten edustajat on helppo valjastaa levittämään propagandaa.
Olet sitten ottanut juttuihisi oppia kokoomuksen käsikirjasta, joka käsittelee pelkästää toisten haukkumista ja itsensä ylistämistä. Tiedätkö, yksikään tyhmä ei tiedä sitä, mitä on.
Haukkua pitää jos on aihetta. Demarit haukkuu vaikka ei ole mitään aihetta
Saisko linkin sivuille tai lähteeseen, josta tietosi on peräisin? Olisi mielenkiintoista lukea asiasta tarkemminkin.
Tämän saman sivuston osiossa puolueet, Suomen Sosiaalidemokraattinen puolue, otsikolla kosto elää.
Juuust. Ja sinä oletat sen olevan puolueen virallinen linja? Jep, jep, onko sinunkin mielipiteesi keskustan virallinen linja?
Jos se ei ole mielestäsi Suomen Sosiaalidemokraattisen Puolueen palstalle ja ajatusmaailmaan soveltuvaa uhkailua, niin ylläpitäjältä voi pyytää poistoa.
Yksittäisen suomi24 -kommentaattorin uhkailu ei tarkoita sitä, että myös SDP uhkailisi.
"SDP uhkaa sivustollaan Kepua ankaralla kostolla. Sitä ei kerrota mitä sössöjen kosto pitää sisällään."
Suomi24:n sivut eivät ole puolueiden, esimerkiksi SDP:n sivuja vaan suomi24:n sivuja eikä uhkaaja ollut SDP vaan yksittäinen henkilö, joka voi olla vaikka katkerotuinut kepulainen.
Ainoa syy miksi puoliväliriihessä ei edistytä on kepun pelko tulevista kuntavaaleista josta Halla-Ahon pelottelu on saanut kepun hermostumaan täysin mikä on ollut persujen tarkoituskin. Samalla keskusta hylkää myös maataloudelle suunnitellun lisärahoituksen ja maakuntamallin ja varmaankin vielä kotihoidontuki tulee uuteen arviointiin kepun poistuttua kuvioista.
No huh huh. Sinähän vitsin murjaisit. Tiedotusvälineissä on päiväkausia toitotettu erimielisyyksien syyksi sovituissa menokehyksissä pysymistä. Demarit lipsuisivat 750 000 000 euroa jo nyt kehyksen yli. On niin helppoa jakaa rahaa.
Toi keksittiin, kun turve-episodi hyytyi.
Helppoa oli jakaa rahaa myös kepun Sipilällä joka viimeisenä temppuna antoi suurituloisille miljardin verohelpotukset ennenkuin lopetti hallituksensa.
Valehtelet taas. SDP ei ole mitään uhannut. Kerropa, mistä ”sivustosta” puhut?
En voi tietää kuka uhkailee, mutta tämän samaisen palvelun puolueet palstalla Suomen Sosiaalidemokraattinen Puolue, otsikolla KOSTO ELÄÄ, mielestäni hyvin vakavasti uhkaillaan Kepua.
Kiitos terveisesi on tallessa. En näytä olevan aihetta pelkoon.
Oletko sinä uhkailija se katkeroitunut kepulainen, josta tuolla ylempänä joku kirjoitti, vaiko ihan aito oikea eläkeläis-demari ?
Minä olen se iso kommunisti, joka asuu sänkysi alla.
Taidatkin olla se raukkamainen Sipilän "tönijä". Kuvien perusteella tuskin saat edes sähköskootteria liikkeelle.
Ketä tuo rajun moottoripyöröjengiläisen uhkaus nyt sitten koskee ? Häntä jolle vastasit vai yleensä meitä kaikkia maapallon asukkeja ?
Tulossa on Keinosen nimipäivä...
Miten+niin+kostaa+?+Eihän+mitään+kostettavaa+ole,+kun+keskusta+kostaa+itselleen+ihan+itse.+Kepu+pettää+aina+on+sanonta,+joka+pitää+paikkansa+110+%+varmuudella.
Ihmettelempä vaan että mitä Demarit aikovat tehdä sellaista mitä he eivät ole jo tehneet? Koko heidän olemassaolonsa on muutenkin yksi iso vitsaus
Puolen tunnin kuluttua alkaa hallituksen tiedotustilaisuus. Veikkaukseni on, että ollaan taas parhaita kavereita. Tosin Pääministeriksi on vaihdettu ainoa elossa oleva demari, Paavo Lipponen. Paavon komennossa otetaan välillä neuvoa-antavaa Kiinan keisarilta ja Kepua roikotetaan nahkurin orsilla.
Siinäpä olisikin kostoa kerrakseen, naftaliinista kaivettu Paavo Lipponen pitämässä kolmen tunnin aatteellisen puheen ;-)