Ateismi ja Darwinismi

Ateismi ja Darwinismi ovat syyllisiä maailmanhistorian hirveimpiin ihmisyydenvastaisiin rikoksiin. Haluatko todella samaistua historian ihmishirviöihin olemalla ateisti ja uskomalla darwinin sairaisiin oppeihin?
9707
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

on se ettei usko jumalaan/jumaliin jne

Äänestä

että uskovissa. Voidaan sanoa, että olemme samaa ryvettynyttä sakkia. Ihmisyydenvastaiset rikokset johtuvat ihmisen synnynäisestä pedon luonteesta. Ihminen on lajeista ainoa, joka tappaa huvinkin vuoksi.
Lajeista ainoa, joka tuhoaa maapalloa teoillaan.
Olipa Darwinia tai sitten ei.
Todellista uskoa ja Jumalan tahdonmukaisia tekoja, on erittäin vähän.
Suurin osa meistä ihmisistä on törkyä, jolla ei ole mitään sijaa Jumalan valtakuntaan.
Ne harvat Jeesuksen kaltaiset voi luetella yhden käden sormilla.

Äänestä
  • "Ihminen on lajeista ainoa, joka tappaa huvinkin vuoksi."

    Täyttä skeidaa. Niitä on vaikka kuinka monta.

    Äänestä

Alan heti uskoa fundamentalis kristittyjen sanomaan, ostan kalashnikovin ja rupean tappamaan kaikkia ei kristittyjä vääräoppisia!!

Äänestä

En itse ihan 100% allekirjoita Darwinin oppeja, hommat ovat täsmentyneet sitten 1800-luvun.

Tämä ei tarkoita, että noudattaisin kreationistien oppeja, jotka kuuluvat pimeälle keskiajalle, jolloin niitä epäilevät poltettiin roviolla. Niin kai minunkin silloin olisi käynyt. Samanmielinen esi-isäsi olisi ollut sytyttämässä...

Äänestä

"hyvyyden sanansaattaja"

Mitä rikoksia tarkoitat?
Darwin vain perusteli lajien syntyä ja kehitystä.
Ateistit ei vain usko jumalaan.

Ah, nyt tajusin.
Luulit että Darwin kirjoitti vanhan testamentin.
Sehän on se kirja jossa kehoitetaan kivittämään ihmisiä ja tekemään muita hirmutekoja.

Erehtyminen on inhimillistä. Saat anteeksi.

Äänestä

Tuli luolastaan! itsekseen hykerrellen....

Äänestä

Kristinusko ja Farisealaisuus ovat syyllisiä maailmanhistorian hirveimpiin ihmisyydenvastaisiin rikoksiin. Haluatko todella samaistua historian ihmishirviöihin olemalla Kristitty ja uskomalla Fariseusten sairaisiin oppeihin?

Äänestä

Mutta oppi ei katoa.
Ei ole olemassa toimivaa kirousta jolla "deletoidaan" ongelmia.

Ei ole olemassa yksinkertaista ratkaisua, ei se auta vaikka luulet että sellainen on.

Hitlerilläkin oli yksinkertaisia ratkaisuja kaikkeen...

Hus ongelma, mene pois, no menetkös.. hus hus

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hyvyyden sanansaattaja kirjoitti:

Ateismi ja Darwinismi ovat syyllisiä maailmanhistorian hirveimpiin ihmisyydenvastaisiin rikoksiin. Haluatko todella samaistua historian ihmishirviöihin olemalla ateisti ja uskomalla darwinin sairaisiin oppeihin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu