Etsin uudenkarheata farkkumondeota Saksasta. Suurin osa Mondeoista ovat "Turnier" tai "Viva"-malleja.
Mitä noin tarkoittaa käytännössä? Em. mallejahan ei Suomessa ole edes tarjolla.
Mitä noin tarkoittaa käytännössä? Em. mallejahan ei Suomessa ole edes tarjolla.
Vastaukset 10
Vanhimmat
ja vetonivelnilkut!!!!!!!!!!!!!!!!!!
eikä minkäänlaista probleemaa. Haluatko tulla autoa katsomaan, ostat sen kun näet.
Tampere :-)))
Ford Mondeon farmarimallin nimi on "Turnier" Saksassa.Viva tarkoittaa jotakin erikoismallia,jota on myyty joillakin erikoisvarustein kuten esim.aluvantein jne.
Onkohan se Viva sellainen malli, että sellaisen uskaltaa tuoda Suomeen? Meinaan vaan, alkaako Fordin merkkihuolto tökkimään kun kyseessä on vähän suomalaisista poikkeava malli?
PS. Erään Ford-myyjän mukaan näitä tyyppivikoja (ovien ruostuminen jne.)on vain suomalaisissa Mondeoissa!
Mulla on kakkosautona 10 vuotta vanha Ford Mondeo täällä Saksassa ja ruostuminen ei todellakaan ole vielä mikään teema.
Tottakai sellaisen Viva-mallin uskaltaa tuoda Suomeen,kyseessä on ollut ilmeisesti jokin kampanjamalli paremmin lisävarustein kuten alumiinivanteet 16-tuuman renkailla,automaattinen ilmastointi ja tavallista
parempi äänentoisto jne.
ja vaihtovia!!! Ne on halvempia siellä...
Ja sinulle tuon tuliaisiksi ikioman Aapisen. Värin saat valita itse.
kauheesti! Sitäkin kannattaa ostaa ;-)))
Mee poika hoitoon!Jos ei parempaa tekemistä,kuin tulla kirjoittamaan typeriä huomautuksia.