Tilanteessa, jossa katajaista kansaa YLI-velkaannutetaan ennätyksellisellä tavalla ! Tilanne on kestämätön, sillä Lama ja Leikkaukset pyörivät samaan aikaan, porrvarin peitetermistön kaapuun kätkettyinä !
Yritystulokset, valtion velalla rakennettu. Härski Tulonsiirto rikkaille !
3
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Paskamahojen tuloautomaatti toimii jatkossakin. Yrittäjäökyt pidetään hyvässä lihassa valtion tukivaroin jatkossakin.
- Anonyymi
Voitot ovat yksityisiä ja tappiot sosialisoidaan.
- Anonyymi
Härskein vedätys on menossa pankeissa, joiden "tulokset" on miljardi-velkaantumisen tuotosta. Pankkituet on oikeisto-ylessäkin vaiettu tyystin ja syy vaikenemiseen löytyy tietysti Laman peittelemisestä mutta kun ruotsalaispankkiakin on tuettu 6 miljardilla, panee se suomipojan nikottelemaan. Viime vuonna kielsivät osingonjaon mutta tänä vuonna tukiaiseurot on tarkoitus valuttaa osakkeen omistajille härskisti !
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä951995Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2861827Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3141631Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1951499Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em931071- 511027
- 291006
- 57994
Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤56988- 67954