En ole nyt varma milloin se helluntai onkaan mutta olisiko joku söpöliini halukas tulemaan uroolle heilakseni silloin, ettei tarvitsisi olla ilman heilaa koko kesän?
On vähän yksinäistä itsekseen joskus...
Heila helluntaiksi?
45
87
Vastaukset
- AnonyymiMinkäsmoinen mies kysyy. Kerroppa itesestäsi . 
- Anonyymitottakai tulen, kesäkissa paras kissa! 
- AnonyymiMukava ajatus, 
 vanhako kelpaisi kaveriksi,
 hups,,,,, kuka jaksaa,,,, ei jaksa,,,,,,
 vielä jaksaa haaveilla ,,,,,- AnonyymiEikö sulle kulteliini riitä. 
 
- AnonyymiAika epävarmaa on,jos jää tämän ilmoituksen varaan. 
- Itse en ole enään miettinyt heilaa ainakaan tarkoituksella. 
 Ei vanhuus ole este, viisivuotta vanhempi veljeni vaimon kuoltua pienellä maatilallaan ei olisi tullut toimeen yksin, löysi heti kumppanin, kun tämän kanssa ei kuitenkaan luonnistunut niin nyt löytyi uusi morsian, tämä morsian tuumasi siskolleni...voi kun olisin löytänyt veljesi jo vuosia sitten mutta parempi myöhään kuin koskaan.
 Hus heiloja etsimään.
- AnonyymiHelatorsta 13.5 ja Helluntaipäivä 23.5.21. Jos ei heilaa helluntaina,ei koko kesänä.Parhaiten heilan löydät nyt kun korona rajoitukset löystyy kahvilat torit.Puiston penkit.Ymäräthän ikäsi ja nuori söpö nainen ei matkaasi lähde,on jo varattu.Mutta kenties ikäisesi kauniisti vanhentynyt harmaahiuksinen,elämä kasvoissaa uurteina ikä lisineen.sydän kultaa kuitenkin. 
- AnonyymiSeuraan tätä ketjua suurella mielenkiinnolla ja toivon että aloittaja löytää Heilan. Onkohan tällä pelillä löytynyt? En itse jouda kun on jo kolme. Ei ole pullistelua, se on vähän miten ne heilat määrittelee, mutta tärkeitä ovat jokainen. Tähän aikaan täll´viisiin eikä yhtään tietoa mitä on tulossa. 
 Omalle kohdalle on sattunut kaksi yllätyssuhdetta. Toinen jatkui puolisen vuotta ja toinen yli 20. Joten ei mahdotonta. Siksi kiinnostaa.
- AnonyymiLöytyiskö maaseudulta mukavaa heilaa tänne kaupungin vilinään omakotitalon puutarhaa hoiteleen. 
 Itse kyllä pidän talon kunnossa ja raskaat työt teen ilman muuta. Ilman lääkkeitä tässä on vielä pärjäilty.- AnonyymiTuskin siellä maaseudulla mummot osaa tietokonetta käyttää. 
 Vie tuo toiveesi paperisena johonkin ladon seinään maaseudulla.
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Tuskin siellä maaseudulla mummot osaa tietokonetta käyttää. 
 Vie tuo toiveesi paperisena johonkin ladon seinään maaseudulla.Navetan seinä lienee parempi. Ladossa kukaan harvemmin käy. 
 
- AnonyymiKysy pääseekö masikkamaalle kesäksi variksenpelättimeksi. 
- Minulla on jo heila, jos ei ennen Helluntaita muuta mieltään :) 
 Toivon että aloittajallekin löytyy heili.
 Minäkään en edes muista koska Helluntai on, Helatorstain muistan kun silloin näen pitkästä aikaa koronakaranteenissa ollutta jälkikasvuani.- AnonyymiEi kukaan ole siitä kiinnostunut että sinulla on heila. Minua kiinnostaisi tietää kuinka sen heilan löytäisi täältä. En halua mihinkään deittisivuille rekisteröityä. Olipa helluntai milloin hyvänsä, niin aina on sopiva aika löytää se oma armas! 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Ei kukaan ole siitä kiinnostunut että sinulla on heila. Minua kiinnostaisi tietää kuinka sen heilan löytäisi täältä. En halua mihinkään deittisivuille rekisteröityä. Olipa helluntai milloin hyvänsä, niin aina on sopiva aika löytää se oma armas! Miten se tässä ketjussa voisi edetä. Pakkohan olisi jossakin vaiheessa paljastaa henkilöllisyydestään jotain jos meinaa tavata. Itse aikanaan löysin Sinkut fi palstalla. Nyt seuraan suomi 24 treffit. Olen löytänyt keskutelukaverin, jota tässä vaiheessa etsinkin. Ehkä myöhemmin enemmän joko sen saman tai jonkun toisen kanssa. 
 Jos tässä laittaa tuntomerkiksi vaikka että tavataan rt-asimalla klo xx, minulla kukka rintapielessä, niin me tulemme sinne kaikki.
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Miten se tässä ketjussa voisi edetä. Pakkohan olisi jossakin vaiheessa paljastaa henkilöllisyydestään jotain jos meinaa tavata. Itse aikanaan löysin Sinkut fi palstalla. Nyt seuraan suomi 24 treffit. Olen löytänyt keskutelukaverin, jota tässä vaiheessa etsinkin. Ehkä myöhemmin enemmän joko sen saman tai jonkun toisen kanssa. 
 Jos tässä laittaa tuntomerkiksi vaikka että tavataan rt-asimalla klo xx, minulla kukka rintapielessä, niin me tulemme sinne kaikki.Ei kannata kertoa minkä kaupungin. 
 
- AnonyymiKuka haluaa vanhan mummon heilaksi, 
 kaksi vanhaa vapaata leskeksi jäänyttä voisi hyvin viettää mukavia kahvitteluhetkiä ja tutustua toisiinsa,
 elämän loppu menisi rattaoisammasti hautaan asti
 " kaksin aina kaunihimpi "
 tai paremminki
 kaksin ainai hauskempaa kuin yksin murjottaa ja kaiholla kattella kun toisilla on kaverit,- AnonyymiNoh, vaha ukkeli sinut haluaisi. 
 Olis ihan kiva jutella niitä näitä.
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Noh, vaha ukkeli sinut haluaisi. 
 Olis ihan kiva jutella niitä näitä.Hyvä, missä tavataan,,, 
 hymyä huuleen,,,,
 no mitäs tykkäät
 jos mummeli on vähä-puheinen,
 ensin vaan iloisesti tervehtii,
 sitten kateltas ,
 mitä siihen sanot,,, heh,
 mennäänkö teille vai meille, vai kahville Baariin,,, ?
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Hyvä, missä tavataan,,, 
 hymyä huuleen,,,,
 no mitäs tykkäät
 jos mummeli on vähä-puheinen,
 ensin vaan iloisesti tervehtii,
 sitten kateltas ,
 mitä siihen sanot,,, heh,
 mennäänkö teille vai meille, vai kahville Baariin,,, ?Noh, kyllä mä kahvit tarjoon. 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Noh, kyllä mä kahvit tarjoon. Sitä ootellessa hyvää yötä,,,, mukavia unia tulevasta,,,, nähdään,,,, 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Sitä ootellessa hyvää yötä,,,, mukavia unia tulevasta,,,, nähdään,,,, Juu, näkis vaan 
- Voi sentään, vanha ukkeli ei halua vanhan mummon heilaksi :) 
 Ei kai heilana ololla ole yläikärajaa..
 Mummot elää kuitenkin pidempään kuin ukkelit, ainakin keskimäärin.
 Dannylla on nuori, lähes 60-vuotta nuorempi typykkä. Hyvät hetket kannattaa elää vaikka eivät kauan kestäisikään. Molemmat saa suhteessa jotain mitä ei itsellä ole.
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Noh, kyllä mä kahvit tarjoon. Jos olet ukkeli 
 nih
 missä tavataan ?
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Jos olet ukkeli 
 nih
 missä tavataan ?No, siellä baarissa, jonka mainitsit. 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:No, siellä baarissa, jonka mainitsit. Ai jaa 
 no ABC
 kerro aika !
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Ai jaa 
 no ABC
 kerro aika !Normaali iltapäiväkahvin aika. 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Normaali iltapäiväkahvin aika. hyvä nähdään silloin,,,, 
 tulen varmasti,,,
 ai niin-mutta mikä päivä ??
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:hyvä nähdään silloin,,,, 
 tulen varmasti,,,
 ai niin-mutta mikä päivä ??Joka päivä sitä kaipaa, kun on kerran alettu oleen. 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Joka päivä sitä kaipaa, kun on kerran alettu oleen. Menikö liian kuumaksi ja häippäsit jäähylle? 
 
- AnonyymiPaikallislehdessä eräs herra haki seuraa pitkällä ilmoituksella,silmien värillä ja rintojen koolla ei väliä,mutta omaisuus olisi hyvä tietää 100000e.n tarkkuudella. 
- AnonyymiKäypä palvelutalon "riennoissa" kun ne avaavat ovensa taas. 
 Niissä on päivätilaisuuksia, joissa on on nuorempaakin porukkaa.
 Ehkä jotkut kävijöistä haluaisivat seuraa ?
 Siellä voisi "valita" kehen haluaa tutustua, jos toinen osapuoli on kiinnostunut,
 voi katsoa miten lähtee menemään.
 Ei ihan "sikaa säkissä" tarvitse ottaa.
- Yhden vinkin voisin antaa, 
 kirjaudu hetkeksi suomi24 treffipalstalle
 Paljastat täällä vaan mikä on nimimerkkisi siellä,
 niin loppu hoituu itsestään.
 laita nimimerkiksi vaikka " Heilani Mun" tai Helluntaiheila hakusessa" tms
 niin kaikki söpöliinit ja halukkaat vilkaisevat treffipalstaa ja jo kohta viestiä viskoovat. Juttukavereita voi hyvinkin sieltä löytää, tiedä vaikka treffikavereitakin.
 Nyt on vielä liki viikko aikaa toimia, sitten pääset helluntaita viettämään uuden helluntaiheilan kanssa. Tiedä, vaikka koko kesän mittaiseksi virahtaisi tämä helluntai.
- Eikö ne nyt älykännyaikaan ole jo liian vanhanaikaisia kaikenlaiset treffipalstat. 
 Tinder on päivän sana, jos on treffiseuraa etsimässä.- AnonyymiMoi, 
 Täällä olis hyvä typyliini, seittemänkymmentä ja risat.
 On vain jo niin pitkä lista kyselijöistä, että saattaa olla vaikeeta.
 Mutta laitan sinut listalle kuitenkin. On temokraattista, että kaikki saa mahtollisuuten.
 Pitää nääs olla tarkkana nykyaikana, että ei oo tiskriminointia!
 Mikä sun nimi on?
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Moi, 
 Täällä olis hyvä typyliini, seittemänkymmentä ja risat.
 On vain jo niin pitkä lista kyselijöistä, että saattaa olla vaikeeta.
 Mutta laitan sinut listalle kuitenkin. On temokraattista, että kaikki saa mahtollisuuten.
 Pitää nääs olla tarkkana nykyaikana, että ei oo tiskriminointia!
 Mikä sun nimi on?Mun nimi on Iivari. Mutta en tykkää oppimattomista jotka ei erota d- ja t-kirjainta toisistaan. Tai sitten pitää olla paljon muita avuja jos aikoo miellyttää minua. 
 T:Iivari
 
- AnonyymiOompa tässä minäkin Marttoja katellu,josko löytyis joku huimapäinen joka uskaltautuisi mopon tarakalle reissukaveriksi huristelemaan horisontia päin. - AnonyymiIivarille 
 En mie sinnuu kyllä huoliskaan, suat olla ihan rauhassa helluntaina.
 Liian nokkavalta vaikutat. Pitäis olla huumorintajuinen minulle.
 Ei tullut tärskyjä sinun kanssa, tyytyväisiä voimme kumpikin olla!
 Kerronpa tässä muille yhden tosijutun.
 Kun olin nuori ja menin tanssimaan ravintolaan Helsingissä (en muista enää sen paikan nimeä), niin nuoret miehet tekivät jonon, että saisivat tanssittaa minua.
 En ite kiinnittänyt siihen huomiota, mutta yks ranskalainen tanssittaja kertoi, että "ai tälläinen tapako täällä on".
 Nykyisin en käy enää tanssimassa, mutta tokko tulisi jonoa enää...
 
- AnonyymiViagraa sitten naamariin, niin heila on tyydytetty. - AnonyymiOlipa huonoa huumoria! 
 Ala-arvoista ja naisia halveksuvaa.
 
- AnonyymiTiedoksi ! 
 Täällä kukkuloitten kunigatar
 puuttuu vain kukkuloitten kuningas
 missä oot rakkahin sinne aatos palttavin,,,,,- AnonyymiNo joo, 
 Nykyisin on vaan kaikilla ne sekstausasiat mielessä, mitään muuta ei oo.
 Näin myös 70 laisilla.
 Ei taida olla enää sellaista romanttista ja hauskaa mielessä kenelläkään?
 Jos tarttee olla heila, niin heti on sänkyyn mentävä. Höh!
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:No joo, 
 Nykyisin on vaan kaikilla ne sekstausasiat mielessä, mitään muuta ei oo.
 Näin myös 70 laisilla.
 Ei taida olla enää sellaista romanttista ja hauskaa mielessä kenelläkään?
 Jos tarttee olla heila, niin heti on sänkyyn mentävä. Höh!EI tartte eikä mennä sänkyyn,,, 
 heilastelu vaan kelpaa,
 kavereita ei koskaan ole liikaa,
 hauskaahan olisi saada o i k e i t a kavereita,
 kaverit nykyisin on virtuaalisia, niitten kaa ei paljoo kahvia oikeesti juoda, eikä muutakaan höpötetä,
 
- AnonyymiNäin vanhana veneeristen tautien lääkärinä sanoisin, että kannattaisi ehkä pysyä erossa helluntain heilasta, jos ei halua sairastaa adventtina aidsia, kuppaa, tai jotakin muuta epämieluista tautia. 
- AnonyymiOn tässä vielä aikaa,ilmatkin lämpiää ja mielet virkistyy. 
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- Sanna Marin teki sen, mihin muut eivät pystyneet - sote kerralla maaliinYli 15 vuotta Suomessa vatvottu sote-uudistus meni lopulta läpi Sanna Marinin hallituksen aikana. Edeltävät hallitukset737754
- Marinin hallitus hyväksyi soten (105-77) vuonna 2021vastaan äänesti Kok, persut, KD, Liike Nyt. Nyt on sitten käynyt niin kuin on käynyt. Pääkirjoitus: Sanna Marin jätti845704
- Enää viisi yötä Sannan kirjaanIhan täpinöissään tässä odotellaan. Vaikea pysytellä aloillaan, kun koko ajan tekisi mieli jo kirjakauppaan rynnätä, mut403845
- Sanna-kulttilaiset hehkuttaa edelleen Marinia, vaikka esim. Sote oli susi jo syntyessäänmutta kulttilaiset eivät ole järjen jättiläisiä, ja sanoihin Lasse Lehtinenkin, että Suomessa on pohjoismaiden tyhmimmät253167
- Lehtinen: "Oli demareidenkin onni, että valkoiset voittivat sodan 1918"Lasse Lehtisen mukaan vasemmalla on radiohiljaisuus hänen uutuuskirjastaan, "Läheltä piti. Kansakunnan hurjat hetket" L1112955
- Kannattaako suomalaisen duunarin enää äänestää vasemmistopuolueitasillä eivät ne tunnu kovasti ajavan suomi-duunarin etuja. Jos katsotaan Vasemmistoliittoa, niin sehän on ihan feministi222869
- SDP:n valtuutettu valehtelee koulutuksensaSDP:n helsinkiläinen kaupunginvaltuutettu Mahad Ahmed käyttää maisterin titteliä suoritettuaan 60 opintopisteen epäviral962805
- IL - 100 000 potentiaalista sotilasta pakeni Ukrainasta!"Ukrainasta nuorten miesten joukkopako Liki 100 000 asevelvollisuusikäistä miestä on poistunut Ukrainasta parin viime k422790
- Pikkupersu osoitti olevansa hieman yksinkertainen"Heikosti älykkyystesteissä pärjänneistä lapsista tulee muita todennäköisemmin ennakkoluuloisia ja konservatiivisia", uu892454
- Anteeksi TAamulla olit iloisena huomenta toivottamassa ja minä naama mutrussa sanoi huomenet takaisin. Tajusin vasta yläkerrassa132151