Vaaditaanko myös helluntaiseurakunnissa koronarokotustodistus, niin kuin esim. lentokoneissa sekä monissa muissakin paikoissa vaaditaan kyseinen todistus kokoukseen osallistujilta?
Koronarokotustodistus..
Anonyymi
7101
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Jos et käy seuroissa,miksi huolehdit asiasta?Osaako kukaan 1 viikko kääntää täällä 24 keskustelut vain:kaikki positiiviseksi? huomatte kun hyvä fiilis itsellänne on siloin,kun pois murheet,mitä joku teki sano oli.
Mistäpä moista päättelet, että en käy seuroissa? Kysyn asiasta sen vuoksi, koska en ole ottanut koronarokotusta eikä minulla näin ollen ole siitä todistustakaan. Ja mikäli kyseinen todistus seurakunnassa vaaditaan, ei minulla ole asiaa seurakuntaan, vaikka asiaa olisikin.
No voi voi sentään, ihan todistusvapaus. Kuinhan asian laita lienee? Vieläkö hetken nukuttaisi?
Koronapassi saatava kaikkiin yhteiskunnan palveluihin, esim kun menee ravintolaan ovella qr-koodin lukija ottaa puhelimesta koodin joka oikeuttaa sisään pääsyyn, tällä yhteiskunta saadaan toimivaksi.
On hyvä yhteiskunnan antaa jokaiselle kännykkä ja rokotusaika, jotta yhdenvertainen tarkkailu toteutuu
Pitää ottaa kirves mukaan ja iskeä lukija mäsäksi, niin pääsee sisään.
Mitä hyötyä on jostain EU:n koronarokotustodistuksesta? Moni uskova reissaa Israeliin.
Omistaako joku WHO:n keltaisen rokotuskortin?
Korvaako se suomalaisen rokotuskortin? Siis siten, että otetut rokotukset merkitään suoraan WHO:n rokotuskorttiin ja suomalainen rokotuskortti jää sitten tarpeettomaksi, jos hankkii WHO-kortin.
Vai onko WHO-kortti pyydettävä lääkäriltä joka matkalle erikseen?